Veselinović: Beograd je zreo za promene
"Ostavka Aleksandra Šapića je njegova najbolja odluka od kada je postao gradonačelnik Beograda", izjavio je Dobrica Veselinović i pozvao građane da se aktivno uključe u smenu vlasti.
"Ostavka Aleksandra Šapića je njegova najbolja odluka od kada je postao gradonačelnik Beograda", izjavio je Dobrica Veselinović i pozvao građane da se aktivno uključe u smenu vlasti.
„Aleksandar Šapić je velika greška Srpske napredne stranke i zato je Beogradu potrebna promena. Uveren sam da će Beograd vrlo brzo postati dobar, zelen, nasmejan i solidaran grad koji se razvija i raste u skladu sa potrebama svih nas koji ovde živimo, a ne zarad interesa korumpirane elite“.
Žao mi je što o ovako bitnim stvarima razgovaramo na nivou uverenja i mišljenja, a nemamo dovoljno konkretnih saznanja, a čini se da se svi trude da tako i ostane. Postoji mogućnost da Aleksandar Vučić nije znao da će se napad u Banjskoj dogoditi, ali to onda otvara neka važna nova pitanja – kaže u razgovoru za Danas Radomir Lazović iz Zeleno-levog fronta.
Predstavnici Zeleno-levog fronta razgovaraće sa građanima i građankama Zrenjanina u subotu, 30. septembra o daljim koracima u borbi za Zrenjanin, Vojvodinu i bolju i drugačiju Srbiju.
Tužan sam jer gledam i svu našu decu, koja skoro pa nemaju šanse da izađu iz kruga mržnje, nasilja i konstantnog dana mrmota koji su stvorili oko prošlosti, ratova, Kosova.
Urbanistički i arhitektonski haos Slavije je nastajao dugo, za šta su bile odgovorne različite gradske vlasti. Kružni tok su organizovali okupatori tokom drugog svetskog rata, a problem saobraćajnih gužvi nikada nije rešen.
Zeleno-levi front podržava zahteve protesta reprezentativnih sindikata prosvetnih radnika “Borba za kvalitetno obrazovanje u Srbiji.”
Pozivamo na odgovornost i suzdržanost u razrešenju krize na severu Kosova, u manastiru Banjska, kako sukobi ne bi eskalirali i doveli do nove tragedije. Osuđujemo provokacije i nasilje sa koje god da strane dolazi i zahtevamo temeljnu istragu.
Zeleno levi front / Ne davimo Beograd predložio je da se dobit priređivača igara na sreću oporezuje sa 50 odsto i da se zabrani reklamiranje kladionica, kako bi se suzbio ovaj porok od kojeg su mnogi mladi ljudi zavisni.
Pozivamo vas da se učlanite i postanete deo partije Zeleno-levi front!