
Narodna poslanica i kopredsednica Zeleno-levog fronta Biljana Đorđević za Insajder ocenjuje da je poziv na referendum skretanje pažnje sa projekta “Jadar”.
“Poziv na referendum o sopstvenom opozivu je skretanje pažnje sa ozbiljnog društvenog otpora projektu Jadar na glasanje o poverenju predsedniku republike – i očito da se ovom retoričkom manevru Vučić okreće svaki put kad postoji ozbiljna društvena kriza, bilo da su to masakri i nasilje u školama u kojem sistem navodno nije zakazao, bilo da su to nevoljnost da se pooštre i poštuju ekološki standardi u zagađenoj zemlji u kojoj svakoga dana gore deponije i mnogi već nemaju vodu za piće”, ističe Đorđević.
Đorđević ističe i da Vučić ima veći rejting od SNS-a i svih drugih političara, i da zato pokušava da svoj rejting “založi za Rio Tinto”, ali podseća da o njegovom razrešenju ne odlučuju građani već poslanici.
“Ako predsednik hoće da se izjašnjavamo o njemu u Narodnoj skupštini gde njegovi poslušnici imaju većinu, potrebno nam je da imamo slobodni i nezavisni Ustavni sud koji se do sada maltene nijednom nije ozbiljno suprotstavio kršenjima Ustava od strane izvršne vlasti a koji će potvrditi da je predsednik prekršio Ustav”, kaže Đorđević.
Pročitaj i ovo:
Ženski front: Konferencija „Kako da pravda za žene ne ostane samo na papiru?“
U organizaciji Autonomnog ženskog fronta i Zeleno-levog fronta održava se dvodnevna konferecija u Petrovaradinu u Prostoru pod nazivom „Kako da pravda za žene ne ostane samo na papiru?“.
Ženske organizacije i feminističke inicijative osudile pretnje upućene Biljani Đorđević
Ženske organizacije i feminističke inicijative najoštrije su osudile danas rodno zasnovane pretnje upućene narodnoj poslanici Biljani Đorđević 27. novembra ispred Narodne skupštine, kao i izostanak reakcije prisutne policije, te zatražile hitnu reakciju policije, tužilaštva i Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP).
Studenti u blokadi osudili napad iz Ćacilenda na profesorku Đođević: Stojimo protiv svakog pokušaja da se ova grupa predstavi kao nosilac obrazovnih vrednosti
Studenti u blokadi Fakulteta političkih nauka (FPN) saopštili su da jasno i nedvosmisleno stoje uz profesorku Biljanu Đorđević, koja je napadnuta ispred zgrada Skupštine Srbije.






