Prema informacijama koje je dobio Zeleno-levi front Subotica, u sredu 20. novembra 2024. godine, u objektu vrtića ,,Kockica“ PU „Naša radost” u Bajmoku, došlo je do incidenta kada je teško i oštro gvožđe palo sa lustera na dete. Na sreću, dete nije ozbiljnije povređeno, tj. ima masnice i ogrebotine na ruci.
Roditelji su s pravom uplašeni za bezbednost svoje dece, dok nadležni pokušavaju da zataškaju ovaj incident. Umesto da obaveste javnost o ovom događaju i pronađu krivce, g. Bakić i g. Vojnić su nastavili pritiske na zaposlene. Sutradan je saniran luster, a nadležni se nisu oglasili.
Podsećamo da smo na novembarskom zasedanju Skupštine grada Subotice upozoravali na alarmantno nisku realizaciju budžeta za tekuće popravke i održavanje objekata predškolske ustanove „Naša radost”. Prema Izveštaju o ostvarivanju budžeta, od predviđenih 26.500.000 dinara za ovu svrhu, iskorišćeno je svega 1.200.000 dinara, odnosno 4,52%.
Tražili smo hitnu reakciju nadležnih kako bi se obezbedila redovna popravka i održavanje objekata. Umesto toga, suočavamo se s politikom zanemarivanja koja već godinama ne uspeva da reši ključne probleme, uključujući izgradnju novih vrtića kao i renoviranje objekata „Sanda Marjanović” i „Mandarina”, za koje je u budžetu za 2024. izdvojeno 133.500.000 dinara.
Takođe, lokalna SNS-SVM politika deceniju unazad nije uspela da obezbedi mesto u vrtićima za svu decu u Subotici. Situaciju dodatno pogoršava pritisak i zastrašivanje roditelja i zaposlenih od strane članova SNS-a, što potvrđuje i činjenica da u Gradskom savetu roditelja Subotice, prema rešenju usvojenom u novembru ove godine, opet nema nijednog predstavnika roditelja iz PU „Naša radost”.
Odgovor nadležnih je, kao i do sada, bio neadekvatan. Šef odborničke grupe SNS-a i tehnički direktor PU „Naša radost”, Veljko Vojnić, našu kritiku nazvao je „razglabanjem” dok je njegov koalicioni kolega, Janoš Nagel, iz SVM-a zaključio da ,,…u suštini nismo čuli nijednu pravu kritiku.” Dokazali su još jednom da su nesposobni da saslušaju i adekvatno reaguju na probleme sugrađana.
Ovi ozbiljni problemi, nažalost, nisu izolovani incidenti. Tražimo istragu povodom ovog incidenta, odgovornost direktora i tehničkog direktora PU ,,Naša radost“, kao i objašnjenje za ćutanje gradonačelnika Subotice.
Prema našim informacijama, svi zaposleni koji su zahtevali bolje uslove za decu i zaposlene ili su ukazivali na malverzacije tehničkog direktora su dobili otkaze, dok se javnost obmanjuje informacijama da ‘nema dovoljno radne snage’.
Naša deca zaslužuju sigurno i zdravo okruženje za rast i razvoj. Pozivamo tužilaštvo da u što kraćem roku sprovede istragu i utvrdi šta se dešava u PU „Naša radost”.
Pročitaj i ovo:
Lazović: SNS neće da se odrekne kontrole nad REM, ne želi da imamo ijednu nezavisnu instituciju
Član Odbora za kulturu i informisanje Radomir Lazović iz Zeleno-levog fronta kaže da nije prisustvovao današnjoj sednici iz solidarnosti i podrške kandidatima koji su podneli ostavke.
Stojmenović: Zbog duga Beograda od 68 milijardi dinara očekuje se povećanje cena komunalnih usluga
Natalija Stojmenović iz Zeleno-levog fronta, govoreći o sednici Skupštine Beograda, na kojoj će se raspravljati o budžetu za 2026. godinu, kaže da je sigurna da će SNS i SPS tvrditi da je budžet razvojni i socijalan. Ocenjuje da će zbog duga Beograda od 68 milijardi dinara, doći do povećanja cena i komunalnih i ostalih usluga koje je grad subvencionisao.
Lazović: Na protestu u Novom Pazaru pružićemo podršku studentima i prosvetnim radnicima
Kopredsednik Zeleno levog fronta (ZLF) Radomir Lazović je danas kazao da će poslanici i aktivisti te stranke biti u nedelju, 21. decembra u Novom Pazaru "i zbog borbe za očuvanje univerziteta i kao podrška studentima i prosvetnim radnicima koji su na udaru režima".







