Današnjim sastancima u Briselu, Zeleno-levi front započinje seriju poseta evropskim državama i EU institucijama, a u planu su i pojedinačni, ali i zajednički sastanci sa proevropskim opozicionim blokom u Parizu, Berlinu, Stokholmu, Hagu i Oslu.
“Jedna od važnih tema sa EU zvaničnicima u Briselu biće manipulacije na lokalnim izborima, koje vidimo i kao pripremu za krađu na parlamentarnim, jer je SNS spreman na sve da bi ostao na vlasti. Pored podrške koju naši članovi i aktivisti već pružaju lokalnim antirežimskim listama na terenu, ZLF će paralelno raditi i na međunarodnoj podršci za borbu građana Srbije za slobodu. Odmah nakon Brisela deo nas ide na sastanke u Pariz zajedno sa drugim proEU partijama, a u aprilu slede radne posete Berlinu, Stokholmu, Hagu i Oslu. Cilj ove međunarodne inicijative, koju delom radimo sa kolegama iz proEU bloka, je privlačenje saveznika u našoj borbi i kreiranje što šire podrške za demokratske promene i članstvo Srbije u Evropskoj uniji.” izjavio je Radomir Lazović .
Budućnost Srbije je u EU, a režim SNS je prepreka bilo kakvim reformama koje bi vodile ka uređenju i razvoju našeg društva. Usvajanjem Mrdićevih zakona, postavljanjem lojalista poput Krička na najvažnija mesta u policiji, sve većom represijom u prosveti i prema građanima i studentima, Vučić pokazuje da je spreman na sve da bi zadržao vlast u svojim rukama. Srbija ne sme više biti talac takve politike!
Zeleno-levi front će se uvek i svuda suprotstaviti kriminalnom režimu SNS i na međunarodnom planu, ali još važnije, na terenu gde smo podrška lokalnim kampanjama.
Pročitaj i ovo:
Puna podrška Šabiću i drugima u borbi za REM
Četvoro članova Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) koji su odlučili da prihvate mandat u ovom telu, imaće našu punu podršku u radu, poručili su u zajedničkoj izjavi za Betu kopredsednici Zeleno levog fronta (ZLF) Biljana Đorđević i Radomir Lazović.
Anđela Ruvidić u Narodnoj skupštini zamenila Jelenu Jerinić
Republička izborna komisija (RIK) dodelila je na današnjoj sednici mandat narodne poslanice Anđele Ruvidić nakon što je ostavku na tu poziciju podnela Jelena Jerinić.
Lazović traži odgovore MUP-a i Dačića o pucnjavama u Beogradu i ubistvu na Senjaku
Kopredsednik Zeleno-levog fronta (ZLF) Radomir Lazović danas je na sednici Skupštine Srbije tražio odgovore Ministarstva unutrašnjih poslova i ministra Ivice Dačića o oružanim incidentima u kafeima i teretanama proteklih meseci u Beogradu, i o majskom slučaju ubistva u restoranu u gradskom naselju Senjak.







