Odbornici Skupštine grada danas su dali saglasnost na koncesioni ugovor kojim će JP Subotica-trans nakon 100 godina postojanja otići u istoriju.
Hoće li to biti kroz stečaj, likvidaciju ili će još malo voziti sugrađane ni posle iscrpne rasprave i pokušaja da se nešto više sazna ostalo je pod znakom pitanja.
Odbornika Zeleno-levog fronta Luku Vučinca zanimalo je gde je trenutno kriminalna hobotnica koja je polako ali sigurno i pored toga što ju je direktor raskrinkao i o tome obavestio gradonačelnika ali ne i tužilaštvo nastavila da sisa nesrećno preduzeće.
Ja sam podneo krivičnu prijavu protiv NN lica (subotičke hobotnice) a trenutno se predmet nalazi pred Višim javnim tužilaštvom u Novom Sadu, rekao je Vučinac izražavajući nadu da će se uskoro istoj stati na put.
Mišljenja sam da je ovo pogrešna odluka i da je pre svega potrebno sprovesti nezavisnu istragu tužilašva da se vidi ko su ljudi koji su uništili preduzeće pa da se tek onda javno privatno partnerstvo ponudi kao rešenje u suprotnom ovo nije rešenje nego legalizovana pljačka još jednog javnog preduzeća.
Pročitaj i ovo:
Lazović : Očekujemo pad Vučića na lokalnim izborima u Zaječaru i Kosjeriću
Kopredsednik stranke Zeleno-levi front Radomir Lazović kazao je danas da očekuje "veliki pad" predsednika Srbije Aleksandra Vučića u nedelju, 8. juna na lokalnim izborima u Kosjeriću i Zaječaru.
Tražimo sistem u kome radnici ne gube život zbog nemara nadležnih
Zeleno-levi front izražava duboko žaljenje povodom pogibije radnika na gradilištu na Vračaru i upućuje iskreno saučešće njegovoj porodici, prijateljima i kolegama. Juče je poginuo čovek. Imao je četrdeset četiri godine. Poginuo je na svom radnom mestu.
Lazović : Inicijativa za zabranu iskopavanja litijuma odjednom se pojavila na sajtu Skupštine
Kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović izjavio je danas da se, "posle više godina" potrage za narodnom inicijativom za zabranu iskopavanja litijuma i bora, predmet pod tim imenom "odjednom pojavio" na sajtu Skupštine Srbije.