O privatizaciji Telekoma i radu Elektroprivrede Srbije (EPS) treba odlučivati tek posle smene režima, jer su oni odgovorni za loše poslovanje ovih preduzeća, izjavila je za portal Danasa aktivistkinja Inicijative Ne davimo Beograd Natalija Stojmenović, odgovarajući na pitanja građana sa Tvitera.
„Loše poslovanje ovih kompanija jeste uzrokovano time što one služe postojećem režimu za održavanje na vlasti. Ovde vidimo tipično partijsko zapošljavanje, veliku korupciju i loš menadžment“, rekla je Stojmenović.
Prema njenim rečima, tek kada se vidi kako kompanije funkcionišu sa stručnim i kompetentnim menadžmentom, može se dalje odlučivati o načinu funkcionisanja EPS-a i Telekoma.
„Tri najznačajnija ekološka problema u Beogradu koja bih izdvojila su zagađenje vazduha, Vinča i Makiško polje“, navela je Stojmenović.
To je obrazložila nalazima da je vezduh u Beogradu tokom cele godine opasan po život, dok sa druge strane zbog izgradnje stambeno-poslovnog kompleksa u Makiškom polju građani prestonice mogu ostati bez kvalitetnog izvora pijaće vode.
Stojmenović je dodala i da projekat koji trenutno sprovodi spalionica smeća u Vinči preti da postane najveća ekološka katastrofa u ovom delu Evrope.
Odgovore na pitanja o značaju individualnih ložišta za aerozagađenje, ekološkim problemima zbog Termoelektrane Nikola Tesla u Obrenovcu, ali i mišljenje o reakciji javnosti povodom planova gradnje u Makišu, potražite na zvaničnoj Instagram stranici Danasa – @danas.rs.
Originalni naslov: Stojmenović: O Telekomu i EPS-u odlučivati kad se smeni režim (VIDEO)
Izvor: https://www.danas.rs/drustvo/stojmenovic-o-telekomu-i-eps-u-odlucivati-kad-se-smeni-rezim-video/
Pročitaj i ovo:
Dimitrijević: U defanzivi su i ne snalaze se, loši potezi i histerične poruke
„Protesti su protiv nasilja, a svakog dana imate nove pojave nasilja. Način na koji SNS vlada je – nasiljem, takvom vrstom komunikacije, ona polazi od parlamenta, odozgo, to nasilje nastaje u našoj najznačajnijoj instituciji. Nasilje u skupštini je sve veće i veće, osećaju se ugroženim i kad ih Radomir Lazović izbezumi činjenicama, oni to ne mogu da podnesu, pritom ga napada čovek koji više i nije poslanik. Taj dom je pod SNS-om izgubio ono malo kredibiliteta koji je imao“, smatra Dimitrijević.
Bahati odnos grada Beograda prema stanovnicima Palilule
Rekonstrukcija Višnjičke ulice je još jedan primer bahatog odnosa Grada prema stanovnicima Palilule.
Podrška akademske zajednice zahtevima građanskih protesta
Već čitavu deceniju, Srbija je zemlja u kojoj ne postoji politička odgovornost. Umesto nje, u našem društvu se kao najviša vrlina uzdiže podanički odnos prema vlasti. Iz tog razloga se i odgovor na stravične tragedije koje su ovog proleća zadesile Srbiju sveo na pokušaje nosilaca vlasti da se izbegne bilo kakva politička odgovornost.