Nakon što se ruska bezbednosna služba ponovo otvoreno stavila na stranu Aleksandra Vučića u velikoj društveno političkoj krizi u Srbiji, čak je i najokorelijim evroskepticima jasno da jedina podrška pobunjenim građanima može doći od Evropske unije. Zato je značaj nedavne posete opozicionih poslanika Strazburu još veći, a menjanje odnosa Evropske unije prema autoritarnoj vlasti u Srbiji i podrška građanima, zadatak na kome treba da nastavimo da radimo. Budućnost Srbije je u Evropskoj uniji, a ne sa Vučićem.
Pročitaj i ovo:
Jerinić: Pitanje je zašto je Ustavni sud u relativno kratkom roku reagovao na zahtev opozicije za ocenu ustavnosti „Mrdićevih zakona“
Mesec i po dana nakon što je grupa opozicionih stranaka podnela predlog Ustavnom sudu da oceni ustavnost pravosudnih zakona poznatih kao „Mrdićevi“, oglasio se Ustavni sud i zatražio od Skupštine Srbije mišljenje o setu tih pravosudnih zakona koji su usvojeni na predlog poslanika vladajuće Srpske napredne stranke.
Janković: Vlast naprosto nema hrabrosti da se uhvati u koštac sa problemom nelegalne gradnje Savskog nasipa
Zdravko Janković, odbornik Zeleno-levog fronta kaže za Danas da kuće Tomislava Nikolića i njegovih sinova su primer bahatog ponašanja pojedinca iz ili bliskih vlasti koji zarad ličnog uživanja ugrožavaju bezbednost svih nas.
Jerinić: Ustavni sud tražio da se Skupština izjasni o Mrdićevim zakonima
Poslanica stranke Zeleno-levi front (ZLF) Jelena Jerinić saopštila je danas da je Ustavni sud zatražio od Skupštine Srbije mišljenje o setu pravosudnih zakona koji su usvojeni na predlog poslanika vladajuće Srpske napredne stranke (SNS) Uglješe Mrdića.







