
Dobrica Veselinović, kandidat za gradonačelnika Beograda, poziva Aleksandra Šapića, da umesto praznih reči o unapređenju javnog prevoza, objasni šta je to sprečavalo SNS da do sada reši problem saobraćajnih kolapsa u Beogradu. Svi mi svakodnevno snosimo posledice katastrofalnog upravljanja GSP-om koje je dovelo do toga da nam je javni prevoz na izdisaju.
“Zbog nedostatka alternative kretanju kroz grad u vidu javnog prevoza ljudi se kreću privatnim automobilima,” kaže Dobrica Veselinović, kandidat za gradonačelnika ispred Ne davimo Beograd i koalicije “MORAMO za dobar grad”.
Efikasan i kvalitetan javni prevoz je uslov uspešnog funkcionisanja velikih gradova ali i važan segment zaštite životne sredine i bezbednosti. U Beogradu se na gradski prevoz troši nešto manje od 30% ukupnog budžeta. Veselinović nudi konkretan plan za rešavanje ovog problema:
“Plan pokreta Ne davimo Beograd i koalicije “MORAMO za dobar grad” je da uloži u javni prevoz, da obezbedi efikasan i održiv javni prevoz kako bi se ponudila alternativa privatnim automobilima, a pored toga da uloži u javne garaže i širenje zone parkiranja kako bi se ljudi imali gde parkirati.”
On dodaje da je “plan za dobar grad je plan prema kome se krećemo za 30 minuta od kuće do posla javnim prevozom.”
MORAMO ima plan kako da reši saobraćajne gužve u Beogradu
“Moramo rešiti problem saobraćajne gužve u Beogradu tako što ćemo optimizovati javni prevoz tako da on postane efikasan, održiv i zelen. Uvođenjem tri brze linije BG voza, autobusa i tramvaja, obezbedićemo da putovanje od kuće do posla bude do 30 minuta. Ukinućemo tarifni sistem i obezbediti da se na teritoriji celog grada vozimo po istoj ceni. Ukinućemo plaćanje noćnog prevoza i ubaciti ga u tarifni sistem koji već postoji.” – poručio je Dobrica Veselinović, kandidat za gradonačelnika pokreta Ne davimo Beograd i koalicije MORAMO.
Koalicija “MORAMO” u svom programu za dobar grad navodi da će uvesti javni prevoza koji će biti dostupan svima, izgraditi metro po meri građana, učiniti da trotoari i raskrsnice postanu prohodni, organizovati bolji parking, prošititi mrežu biciklističkih staza i obezbediti da saobraćaj u prestonici bude bezbedan.
Ono što je sada praksa koju je SNS sprovodio dovelo je do masovnog odliva vozača u inostranstvo zbog malih plata i prekovremenog rada, izvlačenja novca kroz nameštene poslove održavanja voznog parka, a koje može da obavlja i sam GS. zatim do odlivanja profita od naplate karata u privatne ruke Bus Plusu, sa kojim je čak i produžen ugovor za narednih 13 godina, a važan faktor je i skupa cena mesečne i dnevne karte, koja je u odnosu na prosečnu zaradu građana, među najvećim u Evropi.
Sa ovakvom praksom se mora odmah prestati, a izbori 3. aprila su prava prilika za to.
Pročitaj i ovo:
ZLF zahteva hitnu reakciju nadležnih na zastrašujuće pretnje Danici Vučenić
Nakon što je ugledna novinarka Danica Vučenić dobila jezive pretnje u pismu koje je stiglo na adresu N1 televizije, Zeleno-levi front zahteva da policija i tužilaštvo hitno reaguju, i pokrenu istragu kako bi se identifikovali i procesuirali počinioci.
ZLF protiv obaveznog učešća đaka na EXPO 2027 – Škole ne smeju biti promotivni instrumenti vlasti
Povodom odluke da se poseta međunarodnoj specijalizovanoj izložbi EXPO 2027 uvrsti u školski kalendar obrazovno-vaspitnog rada za učenike osnovnih i srednjih škola, Grupa za obrazovanje ZLF izražava ozbiljnu zabrinutost i najoštrije se protivi svakom pokušaju da se učenicima, nastavnicima i školama nameće obavezno učešće u događajima koji prevazilaze okvire redovnog nastavnog procesa i osnovnu obrazovnu funkciju škole.
Đorđević: Podrška studentskoj listi jedini kredibilan način da se doprinese smeni režima
Odluka Zeleno-levog fronta da na izborima podrži studentsku listu u ovom trenutku se neće menjati jer je to jedini kredibilan način da se doprinese pobedi nad aktuelnim režimom rekla je kopredsednica ove partije Biljana Đorđević.







