
Nakon Principa koje je Ženska grupa usvojila u martu 2020. i Instagram Live emisije Šta žene žele – mi, članice, smo odlučile da svoje ideje i aktivnosti građankama približimo fanzinom Ženzin – Šta žene rade.
Ženska grupa inicijative Ne davimo Beograd (u daljem tekstu NDM BGD) zalaže se za feminizaciju politike, municipalizam i javne politike koje uključuju žensku perspektivu. – Principi
Fanzin je forma kroz koju svim ženama zainteresovanim za teme koje obrađujemo možemo da približimo iste na slikovit način. Takođe, on služi da se deli/preuzima potpuno slobodno i širi dalje. Ženzin možete preuzeti ovde: link za verziju za štampanje ili ovde: link za onlajn verziju.
Pročitaj i ovo:
Prodajom oružja u dva genocida, naprednjački režim celu Srbiju pretvara u svetsko leglo kriminala, globalni Ćacilend
Pročitajte govor narodnog poslanika Zeleno-levog fronta Rastislava Dinića o saučesništvu srpskih vlasti u dva genocida, u Gazi i Sudanu.
Jerinić : LGBT+ osobe u Srbiji diskriminisane, institucije ih ne štite od torture
Poslanica Zeleno-levog frontaJelena Jerinić je predložila da se dnevni red današnje sednice Skupštine Srbije dopuni Predlogom zakona o građanskom partnerstvu, ali Skupština to nije prihvatila pošto je za njen predlog glasalo samo 14 od 165 prisutnih poslanika.
Lazović: SNS je odgovoran za stagnaciju evrointegracija Srbije
Kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović podseća da će se na ovoj sednici na dnevnom redu naći Zaključak Narodne skupštine povodom najkritičnijeg izveštaja Evropske komisije o Srbiji do sada, kojim se izražava duboku zabrinutost zbog autoritarnih tendencija, napominjući da je od posebne važnosti što Srbiju naziva “otetom državom”.






