Pokret Ne davimo Beograd izabrao je novo, staro rukovodstvo na upravo završenoj sedmoj Skupštini pokreta. U najviši organ organizacije, Malo veće, koje je ekvivalent predsedništva političkih stranaka, izabrani su Natalija Simović, Dobrica Veselinović, Radomir Lazović, Robert Kozma i Biljana Đorđević.

Ovo je bila prilika i da se promene članovi nadzornog i etičkog odbora, koji su zbog novih angažmana podneli ostavke. Nadzorni odbor čine Smiljka Tomanović, Dragan Nalović i Svetislav Kostić, a etički Ivana Spasić, Radoje Stefanović i Borislav Stepanović.

Malo veće pokreta je izabrano u istom sastavu kao i u prethodnom dvogodišnjem mandatu. Ključni zadaci koje su izabrani kandidati predstavili u planu za naredni period su završetak procesa prerastanja pokreta Ne davimo Beograd u zeleno-levu političku stranku koja će delovati na republičkom nivou, kao i unutrašnje osnaživanje organizacije kroz unapređenje rada opštinskih odbora. Ovo je posebno važno imajući u vidu činjenicu da nas uskoro očekuju i lokalni izbori.

Nakon ostvarenih značajnih rezultata na beogradskim izborima gde je osvojeno 100 hiljada glasova i gde pokret Ne davimo Beograd u okviru koalicije Moramo čini drugu najveću snagu u gradskom parlamentu, nakon SNS-a, može se očekivati smena vlasti u većem broju gradskih opština, a pokret će biti spreman da pruži odlučujući doprinos. Na republičkom nivou, kroz transformaciju u zeleno-levu političku partiju i proširenje delovanja na veliki broj gradova, očekuje nas veliki rad na osnaživanju nacionalne organizacije.

U dosadašnjem periodu pokret Ne davimo Beograd je ostvario blisku programsku i stratešku saradnju sa organizacijom Pravo na grad na sprovodjenju edukativnih programa i drugih aktivnosti programske i stručne podrške pokretu, a u narednom periodu, ova organizacija će delovati kao Centar za zelene politike.

U planu koje je predstavilo Malo veće pokreta, napominje se da će se nastaviti sa bliskim odnosima sa Evropskom zelenom partijom, a nakon formiranja nove zeleno-leve partije očekuje se i formalno pristupanje ovoj evropskoj političkoj porodici.

U domenu saradnje sa drugim političkim partijama, istaknuto je da će rukovodstvo nastaviti da zastupa stav da bi opozicione organizacije na izbore trebalo da izađu sa svojim prirodnim ideološkim ili programskim partnerima, tako da neprincipijelna partnerstva, koja su karakteristična za nastup u jednoj koloni, nikoga ne odbiju, već da se građanima ponudi da glasaju za one opcije koje smatraju najboljim.

Saradnja sa opozicionim političkim organizacijama u gradskoj i Narodnoj skupštini Republike Srbije ocenjena je kao dobra, u tehničkom smislu. Postojala je koordinacija nastupa, zajednička borba za poštovanje pravila rada skupština, zatim brojne zajedničke inicijative, kao i zahtev za smenu gradonačelnika, a pokrenut je i proces interpelacije sa idejom razrešenja ministra finansija zbog iznošenja optužbi da su opozicioni poslanici izdajnici.

Na sedmoj Skupštini pokreta Ne davimo Beograd predstavljen je i rad naših poslaničkih i odborničkih grupa koje su igrale značajnu ulogu u radu Narodne skupštine Republike Srbije i Skupštine grada Beograda.

Pročitaj i ovo:

Protest povodom najave rušenja Hotela Jugoslavija

Povodom najave rušenja hotela Jugoslavija i izgradnje stambeno-poslovnog kompleksa, koji je u suprotnosti sa potrebama građana i očuvanjem kulturno-istorijskog nasleđa ovog dela Beograda, Zeleno-levi front organizovaće protest u subotu, 27. aprila 2024. godine, sa početkom u 12h, ispred hotela Jugoslavija.

Robert Kozma za Vreme: Biram borbu!

Kriminalni režim odavno nema legitimitet. Jasno je da u Srbiji nema demokratije. Izlaskom na izbore ne daje mu se legitimitet, kao što se ni prihvatanjem mandata u Narodnoj skupštini ne priznaje da su izborni uslovi bili pošteni ili da nije bilo krađe.