Poslanik stranke Zeleno-levi front Dobrica Veselinović saopštio je da je danas dobio kaznu tokom blokada u Francuskoj ulici u centru Beograda, zbog hodanja na pešačkom prelazu, u krug.
„Prelaziš na pešačkom prelazu i dobiješ kaznu…“, napisao je Veselinović na društvenoj mreži Iks.
Kako se vidi na fotografijama koje je objavio, više desetina građana blokiralo je saobraćaj u Francuskoj ulici višestrukim prelaskom preko pešačkog prelaza, u krug, na uglu sa Siminom.
U zapisniku o izvršenoj kontroli učesnika u saobraćaju, navodi se da Veselinović „nije postupio po jasnoj i nedvosmislenoj naredbi da se skloni sa kolovoza (pešačkog prelaza)“, koju je dobio od policajca.
Blokade saobraćajnica od jutros se održavaju u više mesta, u Zemunu i Dorćolu u Beogradu, kao i u Kraljevu, Leskovcu i drugim mestima.
Građani su jutros na Dorćolu prvobitno blokirali Ulicu cara Dušana, ali ih je policija sklonila odatle, pa su blokadu nastavili u Francuskoj ulici.
Pročitaj i ovo:
Širenje Beograda na vodi: “Novim planom Beograd postaje grad bez vazduha”
Beogradski sajam, Terazijska terasa i deo prostora na levoj obali Save na Novom Beogradu postaju deo "Beograda na vodi", čija se površina time praktično duplira. Milica Baltić u izjavi za N1 kaže da će nastavak gradnje doneti i tone i tone betona i stakla, kojima bi glavni grad Srbije postao praktično nenastanjiv.
Tribina u Gornjem Milanovcu: Dan posle – Šta sa bogatstvima koja su stečena političkom korupcijom?
ZLF i Uzinat održaće zajedno tribinu u Gornjem Milanovcu "Dan posle: Šta sa bogatstvima koja su stečena korupcijom?" u utorak, 14. oktobra od 18h!
Vasko Kelić: Kako su nam se desile sankcije za NIS
Vasko Kelić rekapitulira propuštene šanse da se izbegnu sankcije NIS-u, a koje će imati višestruke posledice po celu zemlju.