Poštovani/e,

Pokret “Ne davimo Beograd” osuđuje ponašanje policijskih službenika na Aerodromu Nikola Tesla, zbog zloupotrebe zakona i rasističkog ponašanja prema putnicima druge boje kože i zemlje porekla iz kojih su doputovali. Ovaj čin je dodatno šokantan, zataškavanjem ove situacije u vidu skandaloznog saopštenja za javnost policije u kome prete prekršajnom prijavom građaninu koji je svedočio rasističkom ponašanju policije i o tome javno govorio. Umesto da sprovedu postupak unutrašnje kontrole i kazne odgovorne, policija se obrušila na očevica koji nije ćutao na kršenje zakona.

Narodni poslanik Radomir Lazović je u ime pokreta Ne davimo Beograd ponudio svu pravnu i drugu vrstu pomoći svedoku rasističkog ponašanja policije koji je o ovome pisao u listu Danas.

“Zgrožen sam ponašanjem policije. MUP Srbije umesto da sprovede istragu protiv policajaca koji su pokazali rasističko ponašanje, podnosi prekršajnu prijavu protiv čoveka koji je ukazao na ovo sramotno postupanje i zloupotrebu svojih prava. Ne samo da iskazujem podršku i solidarnost, već i divljenje prema osobi koja je ustala u odbranu ugroženih ljudi. Smatram to najvišom vrednošću čojstva koje je, uostalom, utkana duboko i u tradiciju našeg naroda” – istakao je Radomir Lazović.

Pročitaj i ovo:

Veliki novogodišnji intervju Radomira Lazovića za NIN

O evrointegracijama Srbije, predstojećim parlamentarnim izborima i o osvrtu na godinu iza nas pročitajte u velikom novogodišnjem intervjuu kopredsednika i narodnog poslanika Zeleno-levog fronta Radomira Lazovića za NIN.

Lazović: Srbija bi mogla u EU do 2032. godine, ako bismo smenili SNS

Kopredsednik Zeleno-levog fronta (ZLF) Radomir Lazović ocenio je danas da bi Srbija mogla da postane članica Evropske unije (EU) do 2032. godine, ukoliko bi Srpska napredna stranka (SNS) bila smenjena sa vlasti i ukoliko bi, prema njegovim rečima, bila formirana proevropska vlada.