Na parkingu otvorenog bazena na Košutnjaku, bez bilo kakvih dostupnih ugovora i dozvola, gradi se privatan biznis – perionica automobila. Uprava tvrdi da je sve u skladu sa zakonom, ali nije u mogućnosti da dostavi bilo kakav papir koji bi to dokazao, a odgovornost prebacuju na privatnog investitora. Gradnja se odvija na javnoj svojini Republike Srbije, na parceli koja je zaštićeno kulturno dobro.
Odbornici Zeleno-levog fronta u SO Čukarica su utvrdili da se na javnoj svojini Republike Srbije, u okviru SC Košutnjak – prostora koji je pod upravom Zavoda za sport i medicinu sporta, događaju nelegalni radovi. Naime, ispostavilo se da nepoznati privatni investitor tu gradi perionicu automobila, bez građevinske table i bez građevinske dozvole. Iako nema legalnog priključka na vodovod i kanalizaciju, vodovodna i kanalizaciona infrastruktura je već izvedena u okviru obližnje zelene površine.
Kopredsednik beogradskog odbora ZLF i odbornik u Skupštini opštine Novi Beograd Zdravko Janković objasnio je: “Ovo gradilište ne samo da nema građevinsku tablu i dozvolu, što je već postalo tipično za SNS projekte, već nema ni druge neophodne dokumente: nema javno dostupne saglasnosti osnivača – Vlade Republike Srbije, niti javno dostupnog ugovora sa privatnim investitorom, a oglas o davanju u zakup ovog zemljišta objavljen je jedino u nekom režimskom tabloidu. To nas dovodi do apsurda koji smo videli i na Prokopu, novobeogradskoj železničkoj stanici i drugim gradilištima – oni više čak ni sami sebi ne izdaju dozvole za sopstvene projekte.”
Odbornici Zeleno-levog fronta posebno napominju da su čak četiri od pet parcela na kojima se gradi u statusu zaštićenog kulturnog dobra, a takođe postavljaju i pitanje – gde se planira da odlaze otpadne vode perionice, s obzirom da je kanalizacija priključena na odvod bazena, i šta će se desiti ako dođe do neke havarije i otpadne vode zagade bazensku vodu?
Juče na spornoj lokaciji nije bilo radnika, a ispred uprave je čukaričke odbornike ZLF primio pomoćnik direktora Sektora ekonomskih, pravnih i opštih poslova Milija Lazarević koji je tvrdio da je sve po zakonu i da nije upoznat sa time da nema table. “Ako bude mimo propisa, srušiće se” rekao je on, veoma začuđen da beton star 40 godina može da uživa nekakav stepen zaštite.
Građani i građanke Čukarice i celog Beograda imaju pravo da znaju ko, kako i zbog čega menja namenu prostora namenjenog za sport i rekreaciju. Javno zaštićeno dobro nije privatna parcela za korišćenje povlašćenih partnera bliskih SNS vlasti!
Pročitaj i ovo:
Lazović: SNS neće da se odrekne kontrole nad REM, ne želi da imamo ijednu nezavisnu instituciju
Član Odbora za kulturu i informisanje Radomir Lazović iz Zeleno-levog fronta kaže da nije prisustvovao današnjoj sednici iz solidarnosti i podrške kandidatima koji su podneli ostavke.
Stojmenović: Zbog duga Beograda od 68 milijardi dinara očekuje se povećanje cena komunalnih usluga
Natalija Stojmenović iz Zeleno-levog fronta, govoreći o sednici Skupštine Beograda, na kojoj će se raspravljati o budžetu za 2026. godinu, kaže da je sigurna da će SNS i SPS tvrditi da je budžet razvojni i socijalan. Ocenjuje da će zbog duga Beograda od 68 milijardi dinara, doći do povećanja cena i komunalnih i ostalih usluga koje je grad subvencionisao.
Lazović: Na protestu u Novom Pazaru pružićemo podršku studentima i prosvetnim radnicima
Kopredsednik Zeleno levog fronta (ZLF) Radomir Lazović je danas kazao da će poslanici i aktivisti te stranke biti u nedelju, 21. decembra u Novom Pazaru "i zbog borbe za očuvanje univerziteta i kao podrška studentima i prosvetnim radnicima koji su na udaru režima".







