Ne davimo Beograd se danas obratio nadležnim gradskim institucijama, gradskoj inspekciji i službama opštine Voždovac povodom katastrofalnog stanja javnih površina na ovoj opštini. Slična situacija je i u svim drugim delovima grada, a razlog zašto izdvajamo Voždovac je činjenica da smo već dva puta organizovali čišćenje istih javnih površina iza okretnice 26 u naselju Braće Jerković, jer se njima očigledno niko ne bavi.
Od nadležnih smo zahtevali da postavi dovoljno masivnih i odgovarajućih kanti za smeće duž cele okretnice autobusa 26, da celokupnu zelenu površinu temeljno očiste od nagomilanog šuta i kabastog otpada, kao i da je redovno održavaju jer će u suprotnom ona postati divlja deponija kakvih već ima previše. Sa vrlo malo ulaganja, ova parcela može postati lep zeleni prostor koji će značajno podići kvalitet života u naselju Braća Jerković.
Ovog vikenda, u subotu 20. februara, od 11 časova, aktivisti i aktivstkinje Ne davimo Beograd će ponovo organizovati akciju čišćenja okretnice autobusa 26. Istog dana, zakazali smo još jednu akciju čišćenja, na Čukaričkoj padini, a nalaženje zainteresovanih je zakazano u 12 časova, kod Kijevske 10.
Ne davimo Beograd je organizovao veliki broj akcija čišćenja različitih krajeva Beograda sa namerom da skrenemo pažnju javnosti na činjenicu da nam je grad sve više pretrpan đubretom i zagađen. Ne davimo Beograd ima plan kako da reši pitanja zagađenja, kako da unapredimo tretman otpada i reciklažu i napravimo od Beograda dobar grad za sve. Pridružite nam se!
Pročitaj i ovo:
Stojmenović za HBS: Zelene politike i solidarnost za pravednije društvo
Pre šest godina grupa građana i građanki nezadovoljnih načinom razvijanja glavnog grada udružila se i osnovala Inicijativu Ne davimo Beograd. Inicijativa je nastala kao lokalni društveni pokret koji je i institucionalno i vaninstitucionalno, učestvovanjem u javnim raspravama ali i građanskim protestima, ukazivao na štetnost projekata izgradnje Beograda na vodi da bi se tokom godina razvila u relevatnog političkog aktera koji se zalaže za razvijanje grada koji je u skladu sa potrebama njegovih stanovnika.
Apsolutna vlast – apsolutna odgovornost
Poslednjih godinu dana, javno zdravlje građana predstavlja jedno od ključnih pitanja.
Dobrica Veselinović, panker koji voli da popravlja Beograd
U novom izdanju podcast-a „Život na srpskom”, Dobrica Veselinović daje odgovore na neka važna i neka manje važna pitanja: 1) kakav bi čovek trebalo da vodi prestonicu Srbije i čiji je "naš grad"; 2) odgovara na prozivke Gorana Vesića, ali i onih koji kažu da je previše fin za politiku; 3) otkriva kako živi i u čemu uživa kad ne popravlja Beograd; 4) o spomeniku Stefanu Nemanji, ali i o panku; 5) o javnom nadmetanju za kuću na Vračaru; 6) o pivu ispred dragstora, o gradskom prevozu; 7) o bajkama i "komadiću koji nedostaje" i još mnogo toga...