Klikni na sliku za više fotografija sa akcije “Počistimo Gospodara Vučića”

Aktivisti i aktivistkinje Ne davimo Beograd sa beogradske opštine Voždovac očistili su danas deo javnih i zelenih površina u ulici Gospodara Vučića. Ove površine godinama stoje zapuštene i pretile su da se pretvore u pravu malu depniju otpada. U akciji simbolično nazvanoj “Počistimo Gospodara Vučića” aktivisti i aktivistkinje želeli su i da simbolično poruče da je vreme da se izborimo i sa otpadom i sa istoimenim uzurpatorom najviše državne funkcije.

Beograd je pod naprednjačkom vlašću prljav i neuređen. Brojni štetni korupcionaški projekti, koji pogoduju samo povlašćenoj ekipi bliskoj Srpskoj naprednoj stranci, govore nam da će stanje biti još gore ukoliko se ne organizujemo i smenimo ih.

U jednoj od akcija opštineske grupe Voždovac, prekrečeni su kukasti krstovi i veličanje ratnih zločinaca u kraju. Pogledajte celu vest na linku.
Zajedno se možemo izboriti da Beograd bude dobar grad za sve. Počinjemo od svog dvorišta, sa željom da promena u Beogradu, bude grudva koja pokreće lavinu promena u Srbiji.

Pročitaj i ovo:

Đorđević: Vlast ne može da raspiše izbore dok je aktivan zahtev za sednicu o nepoverenju vladi

Biljana Đorđević izjavila je da Vlada Srbije ne može da uputi obrazloženi predlog predsedniku Srbije za raspuštanje Narodne skupštine dok je u proceduri zahtev za razmatranje nepoverenja Vladi. S druge strane, premijer može, kao što je mogao i do sada, da podnese ostavku, čime Vlada prestaje da funkcioniše u punom mandatu i otvara se mogućnost za raspisivanje izbora ukoliko se u roku od 30 dana ne formira nova Vlada.

Ko profitira od privrednog rasta?

Kad se zvaničnici hvale napretkom Srbije, najviše vole da govore o BDP-u, odnosno o njegovom rastu, a posebno vole da javni dug mere u odnosu na BDP. Taj broj im se sviđa. On je uglavnom tačan, ali je i prazan, jer ne kaže ništa o tome kome taj rast pripada. Još važnije je pitanje ko će profitirati u budućnosti. Autorski tekst Mladena Vitasa za Danas.