
„Važno je da ljudi razumeju da koalicija Moramo ne postaje stranka, već da Ekološki ustanak i platforma Akcija formiraju jednu političku organizaciju. Ne davimo Beograd ostaje drugi partner koji će i dalje činiti sve da koalicija bude što bolja“, istakao je u razgovoru za portal N1 jedan od lidera pokreta Ne davimo Beograd Radomir Lazović.
Sagovornik portala N1 naglašava da „udruživanje naših koalicionih partnera i stvaranje jedne stranke smatramo pozitivnim procesom“, koji je, kako kaže, donekle i logičan.
„To će dovesti do toga da koalicija Moramo bude sastavljena iz dve grupe političkih organizacija – jedna će biti okupljena oko Ne davimo Beograd, a druga oko te nove partije. Smatramo da ćemo zajedno, sada na dva stuba, biti još jači i zbog toga pozdravljamo ovo ukrupnjavanje i nadamo se dobroj saradnji“, poručio je Lazović.
Prema njegovim rečima, koalicija Moramo će u Skupštini grada Beograda nastupati u okviru jedne odborničke grupe, dok će u republičkom parlamentu formirati dva poslanička kluba.
„Oba kluba će ostati u koaliciji Moramo i delovaće zajedno kao deo te koalicije, s tim što ćemo kao dve poslaničke grupe dobijati više vremena za diskusiju i veće učešće u radu parlamenta kroz različite odbore“, zaključio je Lazović.
Predsednik stranke Zajedno za Srbiju Nebojša Zelenović naglasio je u izjavi za portal N1 da je potpisivanje Političke deklaracije o ujedinjenju prirodan korak napred ka ojačavanju nove političke organizacije, započet formiranjem zeleno-leve koalicije Moramo.
„Sada ulazimo u fazu u kojoj ćemo dati odgovor na to kako treba da izgleda zaštita radništva u Srbiji, a akcenat ćemo staviti i na ekologiju, poljoprivredu, energetiku i zelenu tranziciju. U fokusu nam je i Zapad, jer želimo da budemo deo zapadnog sveta. Zalažemo se za što je moguće bržu integraciju u Evropsku uniju i u skladu s tim ćemo dati sve odgovore u vezi sa velikim državnim i nacionalnim pitanjima“, istakao je Zelenović.
Pročitaj i ovo:
25 opozicionih odbornika u Užicu uz građansku inicijativu „Ujedinjeni za Sevojno“
Opozicione odborničke grupe u Skupštini grada Užica (Užička republika, Užička akcija, Demokratska stranka, Zeleno-levi front, Narodni pokret Srbije, SRCE i Novi DSS), koje čini 25 odbornika i odbornica, pružaju punu političku podršku listi „Ujedinjeni za Sevojno“, koja je nastala kao rezultat angažovanja i inicijative građana i aktivista iz Sevojna.
ZLF Novi Sad: Izgradnja crkve na šetalištu Štrand nije u skladu sa urbanističkim planom
Novosadski odbor Zeleno-levog fronta (ZLF) saopštio je danas da ne podržava izgradnju crkve na šetalištu "Štrand", u gradskom naselju Limanu 1, navodeći da izgradnja verskog objekta na toj lokaciji nije u skladu sa Generalnim urbanističkim planom.
ZLF i druge grupe antifašista i ove godine sprečili obeležavanje odavanja pošte Milanu Nediću
Tražili smo da se zabrani skup u kome oni slave jednog ratnog zločinca, kvislinga, saradnika sa nacističkim okupatorom. Tražili smo da policija reaguje u skladu sa Ustavom Republike Srbije i zabrani veličanje ratnih zločinaca i fašista.






