Pokrajinski poslanik Zeleno-levog fronta
Branislav Grubački izjavio je danas da je tokom 12 godina vlasti Aleksandra Vučića Zrenjanin napadnut na svim frontovima i da zbog toga predsednik države već više od 2.000 dana nije posetio najveći grad u Banatu.
Grubački je agenciji Beta kazao da je Vučić doveo fabriku koja uništava prirodu, grad je godinama bez pijaće vode, a sporno je i šta se dešava s ogromnom površinom zemljišta koja je dodeljena nemačkoj fabrici “Tenis”.
Ova vlast je, dodao je, ugrozila je identitet Zrenjanina, zatrovala vazduh i zemlju, i nije ništa uradila da posle 20 godina Zrenjanin dobije zdravu pijaću vodu.
“Kada je polovinom marta 2018. godine Aleksandar Vučić ozvaničio početak radova na najskandaloznijoj investiciji u Zrenjaninu, a i šire, kineskoj fabrici Ling Long, niko nije mogao pretpostaviti da ga neće biti u sličnoj ulozi celih 2.000 dana, odnosno do današnjeg dana, u Zrenjaninu. Dakle, otvorio je radove, presekao vrpcu i više se nije pojavio. Znamo i zašto”, kazao je on.
Prema njegovim rečima, sve je učinjeno i sve je uništeno da bi se dovela fabrika s prljavom tehnologijom, koja je nametnuta Zrenjaninu, ostavljajući grad bez osnovnih resursa.
“Korumpirano rukovodstvo je prihvatilo investiciju Ling Long, koja je sporna ne samo ekološki već zato što predstavlja ‘državu u državi’. Vučić se nikada nije vratio da prati razvoj investicije, iako je nametnuo Ling Long građanima Zrenjanina”, ocenio je poslanik.
Naveo je da je bez praćenja i kontrole, projekat Ling Long postao simbol neodgovornosti i loše politike koja gradu “donosi samo pustoš”.
“Ova prljava investicija je zajedno s ostalim neostvarenim obećanjima otvorila Pandorinu kutiju – nepostojanja odgovornosti. Zato Vučića nema u Zrenjaninu”, objasnio je Grubački.
Dodao je da je Zrenjanin grad koji obeležava dve decenije nepostojanja pijaće vode, “što postaje njegov brend”.
“Obećanja o rešavanju problema vode ostala su neispunjena, a milioni su otišli na neuspešne projekte. Znate šta vam prvo kažu kad dođete u Zrenjanin? ‘Pazite, ovde se voda ne pije’. Međutim, propast se tu ne zaustavlja. Vučićeva ekipa je 2018. planirala da preimenuje Zrenjanin u Petrovgrad. Srećom ova nacionalistička politika doživela je neuspeh. Građani su jasno i glasno rekli da to ne prihvataju i da je to granica, a Vučić je morao da se povuče”, podsetio je Grubački.
Kazao je da je Zrenjanin postao grad iz kojeg se stanovnici masovno iseljavaju.
“U poslednjih 15 godina, četvrtina stanovništva je napustila grad”, rekao je.
Grubački ističe da Vučić zna da mu Zrenjanin ne može doneti političke poene i da ga zato zaobilazi u “širokom luku”.
“Grad je u padu, bez dobrih primera za promociju, i sve što je obećano ostalo je neispunjeno. Zrenjanin je mesto gde Vučiću rejting može samo da padne, zbog čega ga izbegava. Vučić, kao nosilac svih lista, ne može nakon 12 godina da pokaže promene na bolje, a opstaje politikom koja ne donosi ništa dobro”, kazao je Grubački.
Pročitaj i ovo:
Zeleno-levi front: Užice zahteva promene – opozicija ujedinjena za odgovornost i bolju budućnost
Srpska napredna stranka je 2. juna izgubila izbore u Užicu. Trenutno su na vlasti zahvaljujući manjim političkim organizacijama koje i dalje uživaju određeni ugled u javnosti. Međutim, promene su neophodne i neizbežne. Gradonačelnica, kao predstavnica ovakve vlasti, nosi najveću odgovornost za stanje u gradu, i njena smena je prvi korak ka novom poglavlju za Užice.
Tribina: Šta sa bogatstvima koja su stečena političkom korupcijom?
Povodom Dana žalosti zbog tragedije koja se desila u staračkom domu u Barajevu gde je život izgubilo osam osoba, odlažemo našu tribinu "Dan posle: Šta sa bogatstvima koja su stečena političkom korupcijom?" koja je planirana za sredu, 22. januar.
ZLF Subotica: Najavljena poskupljenja Subotice trans su posledica korupcije, nesposobnosti i zarobljenih institucija
Naši sugrađani/je moraju da razumeju da ukoliko ne koriste usluge javnog prevoza, njihov novac odlazi na 'rešenja' koja lokalna vlast usvaja. Upozoravali smo ranije da javno-privatno partnerstvo (JPP) za JP „Subotica-trans“ nije dobro rešenje, već dodatno opterećenje za gradski budžet i sada je to jasno svima.