Skupština Srbije usvojila je danas leks specijalis za Generalštab, a Biljana Đorđević iz ZLF kazala je, uoči glasanja, da su i desnica i levica na sednici parlamenta bile, iako različitim argumentima i svako iz svojih razloga, ujedinjeni u odbrani dobara. “Poslednja odredba leks specijalisa je da stupa na snagu dan nakon uisvajanja. Mogu da zamislim da krenu da ruše već sledeće nedelje. Svakako da će građani doći i pokušati to da spreče, ne mogu da zamislim drugačije. Njima se toliko žuri da to sruše, da svi krivični postupci ne mogu da imaju nikakvog ishoda“, rekla je.
Dodala je da oni (vlast) „rasprodaju centar Beograda prekoputa Vlade, značajni politički, arhitektonski i kulturni deo Beograda”.
“Građani od toga ne mogu imati interesa, može ih imati samo vladajući režim, Milenko Jovanov je to priznao, da u ovom trenutku otopli odnose sa SAD, tačnije sa porodicom Tramp“, dodala je.
Ona je dodala da su prethodno inicirali i predlog za ocenu ustavnosti odluke Vlade od prošle godine koju je podnelo pedesetak poslanika opozicije.
„Imamo niz postupaka, a čini mi se da se način na koji se donosi leks specijalis treba da legalizuje tu situaciju i da kaže – ta odluka od prošle godine nije ni važna nego mi rešavamo ovim zakonom – da zamaskira da je krivičnog postupka uopšte bilo“, dodala je.
Dodala je da će „svakako raditi bageri“.
„Radili su i u Hercegovačkoj, to je njihov modus operandi, to smo videli“, rekla je.
Pročitaj i ovo:
Novi Zakon o dobrobiti životinja ne rešava problem napuštenih pasa, iako rešenja ima
O zakonskim izmenama i stanju napuštenih pasa u Srbiji, o radu institucija i mogućim merama za rešavanje ovog problema za portal Mašina govorila je naša Lola Joksimović.
Podrška za profesora Stevana Filipovića
Zeleno-levi front izražava solidarnost sa profesorom Fakulteta dramskih umetnosti, Stevanom Filipovićem. On je brutalno pretučen pred velikim brojem svedoka u najužem centru Beograda, nakon što se odvažio da, na mestu gde se zatekao, snimi kako pojedinci demoliraju zaštićenu zgradu.
Osveta i progon Milutina Kostića i pobunjenih stručnjaka, razorni efekat za celu zemlju
Zeleno-levi front upozorava na izuzetno opasan progon zaposlenih na fakultetima koji su se otvoreno usprotivili pokušajima režima da univerzitetima u Srbiji nametne diktaturu. Koordinator Političkog saveta ZLF dr Milutin Kostić se već mesecima bori sa pokušajima da mu se poništi doktorat i unište karijera i reputacija.







