
Aktivista incijative Ne davimo Beograd, Dobrica Veselinović ispratio je prodaju simbola Beograda, Sava Centra i tom prilikom ukazao da je prodajom ovog objekta nastavljen trend rasprodaje imovine grada Beograda i samim tim budućnosti građana i građanki Beograda.
Posle niza neuspešnih prodaja, i značajnog smanjivanja cene na današnjem javnom nadmetanju objekat “Sava centra” prodat je “Delta holdingu” kao jedinom ponuđaču po početnoj ceni od 17.5 miliona eura.
Podsećamo da je ovu prodaju pratio niz neregularnosti, te su radnici JP “Sava centar” bili ucenjivani da potpišu raskide ugovora i pređu u druga preduzeća pre same prodaje.
Pročitajte detaljnije o pritiscima na radnike Sava Centra da napuste posao.
Podsećamo i da je kupoprodajni ugovor bio nedostupan, i da je javnost ostala uskraćena za detalje oko rekonstrukcije, kao i za informacije oko budućeg korišćenja za kulturne i druge manifestacije od značaja za grad Beograd.
Stav Inicijative Ne davimo Beograd je da ovaj objekat nije trebalo prodavati već sačuvati za budućnost i obnoviti ga uz pomoć pristupnih fondova Evropske unije (pogovotu u sferi energetske efikasnosti) i javno-civilnih partnerstava u oblasti upravljanja ovim objektom.
Pričitajte detaljnije o predlogu Ne davimo Beograd za Sava Centar.
Pročitaj i ovo:
Tribina “Žene bez straha” održana u Kuli
Tribina "Žene bez straha", u organizaciji Zeleno-levog fronta, održana je u Kuli kao odgovor na sve učestalije oblike digitalnog zastrašivanja žena koje učestvuju u javnom i političkom životu ove opštine uoči lokalnih izbora.
Grupa za zdravstvo ZLF: Reakcija na smrt dva pacijenta u Čačku
Urušavanje zdravstva nije tek apstraktan, politički koncept. To je proces koji se direktno odslikava na život i nepotrebnu smrt svih nas. Ono što se dešava u bolnici u Čačku nije tek događaj izolovan od sistema koji je SNS postavio - sistema krađe, postavljanja podobnih, partijski lojalnih direktora i urušavanja javnog zdravstva zarad jačanja interesa privatnog kapitala.
Lazović: Vučićev bes zbog veštačke inteligencije je jeftina predstava
"Ovom prilikom treba sebe da ponize, da pokažu da ništa ne znaju i da, pošto su oni nesposobni, mora Vučić sve sam. Sve to što on radi jeste jeftina predstava, ali to izgleda da radi kod njegovih birača", rekao je Lazović za Danas.






