Predsednica Skupštine Ana Brnabić izjavila je da će staviti na dnevni red zahteve opozicije o zabrani iskopavanja litijuma, te ponudila i da predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje sednici. Tim povodom, reagovao je i kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović, koji je za Nova.rs pitao da li je ponuda da predsednik prisustvuje sednici zapravo potvrda da je Miloš Vučević, predsednik vlade, protiv nastavka projekta Jadar.

Lazović je, reagujući na ponudu Ane Brnabić, pitao da li to Vučević plaši da će ceo premijerski mandat morati da posveti slamanju otpora građana i da zbog toga Brnabić predlaže da Vučić dođe na sednicu.

„Vučević je jako zabrinut da neće uspeti da slomi nezadovoljstvo građana i da neće dobiti drugu priliku, odnosno da će ga litijum oterati u istoriju. A sa druge strane, dovoljno smo slušali Vučića, vreme je da građani čuju narodne poslanike koji predlažu zakon o zabrani iskopavanja litijuma i argumente koji brane interes građana, a ne PR-ove Rio Tinta Aleksandra Vučića i Anu Brnabić“, rekao je on za Nova.rs.

„Zamislite koliko su oni zaboravili da predstavljaju interese građana kad su se u potpunosti upustili u kampanju jedne privatne kompanije. Za koga Brnabić i Vučić rade? Na koga prvo pomislite kad čujete Rio Tinto? Koje lice vidite“, dodao je.

Radomir Lazović je izjavio da su se oni do te mere poistovetili sa projektom Jadar da „se može reći da su zaštitna lica Rio Tinta, a trebalo bi da kao najviši funkcioneri Srbije brane interese građana“.

Pročitaj i ovo:

Zdravko Janković: Brodovi-hoteli umesto uklonjenih splavova na Savi?

Lice starog Beograda polako, ali sigurno nestaje. Sa projektom Beograd na vodi korenito se promenio izgled grada na obalama i nastavlja da se menja. Proteklog vikenda raspisan je tender za čišćenje leve obale Save, od ušća do Gazele. Na tom prostoru trebalo bi da se izgradi međunarodno putničko pristanište za brodove hotele za izložbu EXPO.

Vlast najavljuje najveći udar na državne univerzitete do sada

Zeleno-levi front upozorava na opasne namere predsednika republike i Srpske napredne stranke da kažnjavanjem državnih univerziteta uništi visoko obrazovanje u Srbiji, koje je više od dva veka jedan od najvažnijih stubova moderne srpske državnosti, čak i pre nego što je moderna srpska država postojala.