Zeleno-levi Front podržava podnošenje ostavke dosadašnje direktorke republičkog Zavoda za zaštitu spomenika kulture, dr Dubravke Đukanović.

Izražavamo bojazan da će na upražnjeno direktorsko mesto, uskoro doći osoba koja je spremna da krši zakone zarad privatnog profita.

Zeleno-levi front će se zajedno sa ljudima iz struke i sa nepokorenim građanima ove zemlje boriti protiv ovog i svakog drugog oblika nasilja nad našim zajedničkim kulturnim nasleđem.

Pročitaj i ovo:

Grupa za zdravstvo ZLF: Reakcija na smrt dva pacijenta u Čačku

Urušavanje zdravstva nije tek apstraktan, politički koncept. To je proces koji se direktno odslikava na život i nepotrebnu smrt svih nas. Ono što se dešava u bolnici u Čačku nije tek događaj izolovan od sistema koji je SNS postavio - sistema krađe, postavljanja podobnih, partijski lojalnih direktora i urušavanja javnog zdravstva zarad jačanja interesa privatnog kapitala.