
Novosadski odbor Zeleno-levog fronta (ZLF) osudio je napade na beskućnike i akademskog slikara Gezu Vereckeija u Kineskoj četvrti i pozvao nadležne da preduzmu konkretne korake, kako je naveo, “ne samo u identifikaciji i kažnjavanju počinilaca, već i u preventivnim merama koje će sprečiti buduće napade”.
U saopštenju je ukazano da se napadi „nekažnjeno događaju u poslednje četiri godine“ i da su „intenzivirani u poslednje dve nedelje“.
Iz ZLF ocenjuju da je Kineska četvrt centar novosadske alternativne scene koja ima ulogu u promociji kulture i umetnosti i predstavlja važan deo identiteta Novog Sada, zbog čega napadi u ovom prostoru direktno utiču na zajednicu koja se zalaže za očuvanje tog prostora kao sigurnog mesta za inkluziju, kreativnost i slobodno izražavanje.
„Zgroženi smo i duboko uznemireni nasiljem koje se odvija u Kineskoj četvrti. Ovi napadi nisu samo fizički napadi na pojedince. oni su napad na naše kolektivne vrednosti tolerancije, solidarnosti i zajedništva“, rekao je kopredsednik novosadskog odbora ZLF Duško Lončar.
On je ukazao da je neophodno hitno delovanje kako bi se zaštitila prava i sigurnost svih građana, te od nadležnih zatražio da preduzmu sve potrebne korake „za zaštitu, podršku žrtvama, kao i za stvaranje bezbednog i inkluzivnog društva“.
Pročitaj i ovo:
Lazović: SNS neće da se odrekne kontrole nad REM, ne želi da imamo ijednu nezavisnu instituciju
Član Odbora za kulturu i informisanje Radomir Lazović iz Zeleno-levog fronta kaže da nije prisustvovao današnjoj sednici iz solidarnosti i podrške kandidatima koji su podneli ostavke.
Stojmenović: Zbog duga Beograda od 68 milijardi dinara očekuje se povećanje cena komunalnih usluga
Natalija Stojmenović iz Zeleno-levog fronta, govoreći o sednici Skupštine Beograda, na kojoj će se raspravljati o budžetu za 2026. godinu, kaže da je sigurna da će SNS i SPS tvrditi da je budžet razvojni i socijalan. Ocenjuje da će zbog duga Beograda od 68 milijardi dinara, doći do povećanja cena i komunalnih i ostalih usluga koje je grad subvencionisao.
Lazović: Na protestu u Novom Pazaru pružićemo podršku studentima i prosvetnim radnicima
Kopredsednik Zeleno levog fronta (ZLF) Radomir Lazović je danas kazao da će poslanici i aktivisti te stranke biti u nedelju, 21. decembra u Novom Pazaru "i zbog borbe za očuvanje univerziteta i kao podrška studentima i prosvetnim radnicima koji su na udaru režima".






