Gradski odbor Zeleno-levog fronta Niš oštro osuđuje nedavne otkaze radnicima Niš Ekspresa, koji su, posle decenija rada, ostavljeni na ulici bez sredstava za život. Ovi otkazi predstavljaju nastavak politike brutalne eksploatacije radnika zarad profita privatnih interesa i političkih kombinacija I predstavlja gaženje elementarnih prava radnika.
Ukidanje radnih mesta samo je paravan za nezakonito otpuštanje zaposlenih bez adekvatne otpremnine i mogućnosti prekvalifikacije. Ovakvo ponašanje menadžmenta je sramno i pokazuje potpunu nebrigu prema ljudima koji su decenijama služili građanima Niša.
Grad Niš i Niš Ekspres su obavezni da štite prava radnika, ali umesto toga služe interesima kapitala. Ovaj model javno-privatnog partnerstva pokazao je da privatni profit ima prednost nad javnim dobrom, dok su radnici i građani ti koji trpe posledice.
Zeleno-levi front zahteva hitno poništenje otkaza, isplatu otpremnina i prekvalifikaciju radnika. Pozivamo Gradsku upravu da preuzme odgovornost i stane na stranu zaposlenih, a ne privatnih interesa. Bez zaštite radnika i javnog interesa, ništa neće zaustaviti dalju eroziju radničkih prava u našem gradu.
Pročitaj i ovo:
Lazović: Spremni smo na borbu, podrška studentskom pokretu na izborima
Kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović naveo je u Danu uživo da će ta stranka dati podršku studentskoj listi i na izborima na jesen ili zimu, što prema njegovim mišljenju može da znači i neizlazak na parlamentarne izbore.
Šapić zatvara Kalemegdan za građane, a otvara ga za privatno obezbeđenje
Odluka Grada Beograda da se Kalemegdan zatvara tokom noći nema veze sa bezbednošću građana, već jedino sa finansijskom bezbednošću SNS-SPS kriminalne elite. Ovom odlukom, gradska vlast još jedan javni prostor predaje u ruke privatnom obezbeđenju. Ista firma koja obezbeđuje Kalemegdan već ima desetine ugovora sa gradom, a njihove usluge plaćaju svi Beograđani i Beograđanke, pa i oni nad kojima su pripadnici ovog privatnog obezbeđenja vršili nasilje u prethodnim mesecima.
Jerinić: Vlast pokušala da zataška, a potom i relativizuje slučaj ubistva na Senjaku
U slučaju ubistva na Senjaku sa kojim se u vezu dovodi Veselin Milić, u tom trenutku aktuelni načelnik beogradske policije, prvobitno je postojala želja da se to zataška, a kad to nije uspelo, onda se krenulo sa relativizacijom, kaže narodna poslanica Jelena Jerinić, koja je i članica Skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove.







