Predstavnici Zeleno-levog fronta i Pokreta slobodnih građana upoznali su na sastanku ambasadore Švedske, Nemačke, Norveške, Belgije i Holandije o ogromnom nasilju kojem su bili izloženi građani tri grada u kojima su upravo održani izbori, o brutalnim pretnjama ubistvom i klanjem i napadima na građane, studente i narodne poslanike, kao i o činjenici da je ispred Predsedništva i Narodne skupštine vlast postavila paravojni kamp sa kriminalcima i nasilnicima odakle često kreće nasilje prema građanima.
Biljana Đorđević, Pavle Grbović i Radomir Lazović upoznali su predstavnike ambasada sa činjenicom da su izbori u Mionici, Negotinu i Sečnju sprovedeni uz do sada nezabeleženo nasilje, na koje policija nije reagovala. Policija se oglušila o pozive ugroženih, štiteći kriminalce i batinaše koji su prethodno napadali građane. Ovo nasilje rezultiralo je i razbiljanjem glave metalnom šipkom narodnom poslaniku Bogdanu Radovanoviću, kao i napadima na posmatračke misije CRTA i druge misije.
Takođe, upoznali smo predstavnike ambasada i sa nastavkom institucionalnog progona aktivista i funkcionera PSG, imajući u vidu da je nedavno produžena i pooštrena mera kućnog pritvora Radivoju Jovoviću, kao i da je javnost saznala da je narodna poslanica Ana Oreg duže od godinu dana nelegalno bila na merama Bezbednosne informativne agencije.
ZLF i PSG su prethodno pismom obavestili delegaciju Evropske unije, kao i predstavnike svih zemalja članica pojedinačno o eskalaciji nasilja, kojim režim želi da sačuva vlast uprkos jasnoj i očiglednoj želji građana za vanrednim izborima i promenama.
Pročitaj i ovo:
Đorđević: Za Brnabić parlament – igrokaz, očekivano bilo da SNS neće dati kvorum za sednicu o nepoverenju vladi
Kopredsednica Zeleno-levog fronta (ZLF) Biljana Đorđević ocenila je danas da za predsednicu Skupštine Srbije parlament i parlamentarna praksa predstavljaju "igrokaz".
Kopredsednici Evropske zelene partije: Vreme je za slobodne i poštene izbore u Srbiji
Kopredsednici Evropske zelene partije Vula Ceci i Kiran Kaf izjavili su danas da je vreme za slobodne i poštene parlamentarne izbore u Srbiji.
Vula Ceci za N1: Jedini način da EU pošalje jasnu poruku je da zamrzne finansiranje Srbiji
Kopredsednica Evropske zelene partije Vula Ceci rekla je za N1da Srbija nazaduje na mnogim poljima, da je poverenje u Aleksandra Vučića u Briselu izgubljeno, te da će izbori svakako u jednom trenu doći, a da opozicija mora za njih biti spremna.







