Poslanica ZLF Natalija Stojmenović kazala je da je osim “zloupotrebe” javnih resursa i javnih površina, “veliki broj” građana doveden u Pionirski park “pod pritiskom i pretnjom”.

“Veliki broj socijalno ugroženih grupa koje inače niko ne vidi i ne pomaže je Srpska napredna stranka (SNS) iskoristila da popuni masu a sa druge strane ih SNS sistemski zapostavlja iz razloga da bi onda kada zatreba mogao da ih iskorišćava i zloupotrebljava”, ocenila je Stojmenović.

Stojmenović je kazala da su “spiskovi sigurnih ljudi” zapravo “spiskovi straha” koje SNS širi ka ljudima koje “drži u zavisnosti” od tog sistema.

Ona je pozvala ljude u koji rade u državnim institucijama da “prestanu da učestvuju u zloupotrebama”.

“U sećanju naroda ostaće činjenica da je jedna vlast iskoristila jedan od najznačajnijih parkova u Srbiji da od toga napravi ‘batinaško utvrđenje’ kako bi se obračunala sa studentskim pokretom koji će biti upamćen u istoriji”, kazao je poslanik PSG Vladimir Pajić na konferenciji za novinare u Skupštini Srbije.

Pajić je kazao da ljudi koji se u Pionirskom parku predstavljaju kao studenti nisu imali kapacitet da organizuju “batinaško utvrđenje” tokom studentskog protesta održanog 15. marta i da će krivičnom prijavom utvrditi ko je tamo “delio novac i dovozio ljude”.

Najavljeno je da će pored krivične prijave za uništavanje kulturnog dobra podneti i krivične prijave za uništavanje prirodnog dobra i zaštite životne sredine, kao i da će tražiti odgovore od nadležnih institucija.

Pročitaj i ovo:

Pavićević: Vučićeva bolest liči na opravdanje učenika koji nije uradio domaći

Vest da je predsednik Srbije naglo prekinuo posetu Sjedinjenim Američkim Državama, usled zdravstvenih razloga, naišla je na nevericu velikog dela javnosti, kako one koja nema nikakve veze sa javnim životom i politikom, tako i striktno opozicione, u smislu toga da Aleksandar Vučić ne govori istinu i da je razlog njegovog povratka u Srbiju to što je američki predsednik odbio da se vidi sa njim.

Druga godišnjica tragedija u Ribnikaru, Duboni i Malom Orašju

Dve godine su prošle od dana kada je Srbija zanemela od nasilja koje je odnelo devetnaest života, mahom dece i mladih u OŠ “Vladislav Ribnikar”, Duboni i Malom Orašju. Zajedno smo tugovali, zajedno smo tražili odgovornost za promociju nasilja u društvu i pokretanje najšireg društvenog dijaloga - da sistem više nikada ne zakaže kao u slučaju dva masakra.