Zeleno-levi front osuđuje pritvaranje inženjera Zorana Đajića zbog navodnog ugrožavanja sigurnosti predsednika, nakon što je na društvenim mrežama napisao da narod treba da glasa da se uvede smrtna kazna predsedniku.
Zeleno-levi front napominje da je apsolutno protiv vraćanja smrtne kazne, koju zabranjuje i Evropska konvencija o ljudskim pravima i osnovnim slobodama, i koju ne bi ni bilo moguće vratiti bez promene Ustava i odustajanja od kandidature za ulazak u Evropsku uniju.
Međutim, iako je u međuvremenu pušten da se brani sa slobode, očigledno je da je inženjer Đajić žrtva odmazde SNS lojalista u tužilaštvu, koja je usmerena prema svim kritičarima režima i uzbunjivačima, kao i da nije pritvoren zbog zagovaranja vraćanja smrtne kazne i navodnog ugrožavanja sigurnosti predsednika Vučića.
Naime, sâm predsednik Vučić je više puta predlagao vraćanje smrtne kazne – i tadašnjoj premijerki Ani Brnabić, kao i mandataru Vučeviću – pre tačno godinu dana, pred formiranje ove kratkotrajne krvave Vlade, tako da ne može biti ugrožen sličnim predlozima.
Ovakvim nejednakim postupanjem, Nenad Stefanović još jednom je stavio Više javno tužilaštvo u službu kriminalne hobotnice SNS-a. Nije prvi put da Stefanović deluje na mig Aleksandra Vučića, umesto da ispituje korupciju pripadnika njegovog kriminalnog režima, na šta je u slučaju pada nadstrešnice u Novom Sadu ukazivao i sâm inženjer Đajić.
Sve dok su SNS lojalisti na ključnim mestima u tužilaštvu, institucije neće služiti građanima i štititi javni interes.
Pročitaj i ovo:
Proevropska opozicija pred evroparlamentarce iznela predloge za prevazilaženje krize u Srbiji
Predstavnici proevropske opozicije održali su sastanak sa specijalnom misijom Evropskog parlamenta, koja je u poseti Srbiji. Radomir Lazović iz Zeleno-levog fronta je kazao da je evroposlanicima predočen set predloga koji bi pomogli da se prevaziđe kriza u Srbiji.
Lazović: Primetna ozbiljna nervoza u redovima SNS, “podmetačina” o zahtevu poslanika EP
Kopredsednik i poslanik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović je ocenio da je u redovima vladajuće Srpske napredne stranke primetna ogromna nervoza povodom dolaska misije Evropskog parlamenta.
Lazović: Sa poslanicima Evropskog parlamenta razgovaraćemo o trenutnoj situaciji ali i kako dalje
Kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović izjavio je da će sa poslanicima Evropskog parlamenta, koji sutra dolaze u Beograd razgovarati o trenutnoj situaciji i o budućnosti Srbije.







