S obzirom da problem deponije u Crvenki datira unazad više od decenije i da JKP „Vodovod“ iz Crvenke koje upravlja istom, ne može da se nosi sa ovim ozbiljnim problemom. Stanovnici mesta Crvenka su izloženi konstantno neprijatnim mirsom paljevine i smradom, koji se širi sa deponije, pogotovo u danima pojačanog vetra.

Rešenje ovog problema je što skorije otvaranje Regionalnog centra za upravljanje otpadom „Rančevo“, a odluku o osnivanju „Rančeva“ Skupština opštine Kula je donela 07. decembra 2021. godine. „Rančevo“ je regionalna deponija koja je već uveliko trebala da počne sa radom, a obrazovan je Sporazum o osnivnju JKP Regionalni centar za upravljanje otpadom „Rančevo“, za grad Sombor i opštine Kula, Apatin, Odžaci i Bač.

Dok čekamo u nedogled početak rada „Rančeva“, deponija u Crvenki i dalje gori i predstavlja pravu ekološku-bombu. Pored smrada, pojačani miris plastike i opiljci se lepe za disajne organe. Posebno su ugrožena deca, starije osobe, kao biljni i životinjski svet.

Lokalna vlast Srpske napredne stranke i njenih satelita, SVM i SPS, bavi se organizovanim odlaskom u tzv. „Ćacilend“, dovođenjem batinaša i bezbedonosno interesantnih lica da se obračunavaju sa građanim opštine Kula, koji mesecima protestuju i traže pravdu za nastradale u Novom Sadu.

U daljem radu Skupštine opštine Kula, odbornici ZLF (Kritična masa – za pobedu), nastavće da kroz institucije i ulične akcije pritiskaju nesposobnu lokalnu vlast da se okonča problem deponije u Crvenki i da se problemi zagađenja životne sredine ne rešavaju dodlom povelje počasnog građanina opštine Kula, bivšoj ministarki Ireni Vujović. Zeleno-levi front ima rešenje za ovakve probleme i odgovornom politikom će građanima opštine Kula predstaviti svoj plan „zelen politike“.

Pročitaj i ovo:

Zeleno-levi front i Solidarnost: Brisanje industrijskog nasleđa Pančeva je nedopustivo

Neodgovornom tranzicijskom politikom Azotara je dovedena do stečaja, a 2021. godine je za samo 5,5 miliona evra prodata novosadskoj kompaniji Promist, koja postrojenja Azotare primarno koristi kao skladišta. Promist je u periodu od 2021.godine do danas ostvario profit od desetina miliona evra koji se ne slivaju u budžet grada Pančeva, niti dovode do dobrobiti za grad, društvo i radnike.

Osam jeftinih trikova Jorgovanke Tabaković

"Povodom još jedne, četrnaeste godišnjice na čelu Narodne banke Srbije, iz centralne banke stiže obimno saopštenje preplavljeno procentima, milijardama i istorijskim rekordima. Poruka je uvek ista." Pročitajte više o tome u autorskom tekstu našeg Mladena Vitasa.