Na sednici Skupštine Gradske opštine Novi Beograd odlučeno je da član Veća GO Novi Beograd Milija Koldžić ostane na toj funkciji, potvrdio je za N1 odbornik Zeleno-levog fronta Zdravko Janković.
Opozicioni odbornici podneli su zahtev za razrešenjem Koldžića jer je identifikovan kao jedan od napadača na studente prilikom blokade kod Fakulteta dramskih umetnosti.
Za razrešenje Koldžića je glasalo 22 odbornika, dok je 26 bilo protiv smene, rekao je Janković za N1.
Sednica Skupštine Novog Beograda o smeni Koldžića bila je zatvorena za javnost, a studentima nije dozvoljeno da uđu.
„Ostavka je način na koji jedino može da se spasi čast ove institucije. Očigledno je da vladajuća većina to ne želi, niti hoće“, rekao je Janković. On je rekao i da je predsednik Skupštine GO Novi Beograd napravio „mnogo proceduralnih grešaka na sednici“.
Ispred Skupštine GO Novi Beograd okupljeni studenti nezadvoljni ovom odlukom uzvikivali su „Ostavka“.
Inače, na večerašnjoj sednici Skupštine GO Novi Beograd je bio i Milija Koldžić.
Iako je prvo bila ideja da 100 studenata prisustvuje sednici, da bi se posle odvijali pregovori da makar jedan student prisustvuje, odlučeno je da sednica bude zatvorena za javnost.
Pročitaj i ovo:
Milan Turanjanin: Stavio sam dekana u sanitetsko vozilo i zamolio ih da ga voze što dalje odavde
Ispred DIF-a u Novom Sadu smo došli da podržimo studente i da im pomognemo da spreče dekana Patrika Drida da uđe u zgradu fakulteta - priča za Danas Milan Turanjin, poslanik Zeleno-levog fronta u Skupštini Vojvodine.
Građani moraju znati koje su posledice izlivanja 82.000 litara nafte u Dunav i ko je za njih odgovoran
Osnovno javno tužilaštvo je juče saopštilo da se, prilikom utakanja nafte iz Rafinerije nafte - Pančevo u baržu preduzeća "Naftagem", 82.000 litara nafte izlilo u zaštitnu barijeru oko barže i potencijalno u Dunav.
Lazović o godišnjici rušenja u Savamaloj: Već tada je bilo očigledno da je rušenje naređeno sa vrha
Kopredsednik stranke Zeleno-levi front Radomir Lazović izjavio je danas, povodom devete godišnjice rušenja u beogradskom kvartu Savamala zbog izgradnje Beograda na vodi, da je već tada bilo očigledno da je "rušenje naređeno sa nekog vrha".