
Iako svakodnevno u javnosti slušamo predstavnike vlasti kako najavljuju tešku zimu u pogledu energenata, gradska vlast Beograda nema plan kako da se s njom suoči. Odbornička grupa Ne davimo Beograd i koalicije Moramo nije dobila odgovor Aleksandra Šapića kako se grad sprema za krizni period.
Odbornici i odbornice pokreta Ne davimo Beograd i koalicije Moramo tražili su od gradske vlasti strategiju, akcioni plan ili druga dokumenta kojima se Sekretarijat za energetiku i JKP „Beogradske elektrane” spremaju za nastupajuću grejnu sezonu. Ovo je izuzetno važno u svetlu nadolazeće krize na tržištu energenata. Iako, po pravilu, na postavljeno odborničko pitanje mora da se odgovori u toku sednice ili najkasnije na prvoj narednoj sednici u pisanom obliku, odgovor na ovo, kao i mnoga druga pitanja nismo dobili.
„Pitanje energetske bezbednosti je nešto što bi i u redovnim uslovima bilo važno, a posebno sada kada se nalazimo u krizi energenata. Ovo nije prvi put da se na pitanja odbornika i odbornica ne odgovara, što je praksa koja je nedopustiva.” – poručio je Dobrica Veselinović i pozvao gradonačelnika Aleksandra Šapića i predsednika Skupštine grada Nikolu Nikodijevića da ispune svoju zakonsku obavezu i odbornicima i odbornicama, kao i građanima, pod hitno dostave odgovore na njihova pitanja, ili ukoliko odgovore nemaju, to javno i priznaju.
Odbornička grupa pokreta Ne davimo Beograd nastaviće da se bori za interese građana i građanki Beograda i insistira na transparentnom i odgovornom radu gradskih organa.
Pročitaj i ovo:
Beogradom upravlja kriminal
Zakazana je šesnaesta sednica Skupštine grada Beograda. Povod sednice je rebalans budžeta, ali na dnevnom redu nije najvažnija tema: bezbednost građana Beograda.
Autorski tekst Mladena Vitasa: Siromaštvo nije nuspojava korupcionaške pljačke budžeta epskih razmera, već njen funkcionalan deo
Pročitajte autorski tekst našeg odbornika u Skupštini gradske opštine Čukarica Mladena Vitasa za portal Danas gde se bavi temama korupcije, siromaštva i društvenih nejednakosti u Srbiji.
ZLF zahteva povlačenje plana za uništavanje zelene površine i izgradnju 5000 stanova u Mirijevu
Kako bi se sprečilo usvajanje štetnog nacrta PDR za područje Bajdina u Mirijevu, gradski odbornici Zeleno-levog fronta su podržali građane i udruženja i zahtevali da se ovaj plan povuče sa dnevnog reda naredne sednice Skupštine grada, 25. juna.






