
Dobrica Veselinović ocenio je da nema šanse da beogradski izbori budu održani jer gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić ne sme na njih da izađe.
On je gostujući na televiziji Nova S naveo da bi on, kao i veliki broj građana, želeo izbore, jer, kako kaže, “grad se raspada i vreme je za promenu”.
“Srpska napredna stranka gubi vlast u desetinama opština širom Srbije. Kada uzmete rezultate iz opština u Beogradu, ali i drugih gradova, videćete da podrška SNS-u opada. SNS gubi lokalne izbore”, rekao je Veselinović.
Ocenio je da u opoziciji postoji saradnja i koordinacija i da je važno da postoji dogovor unutar opozicije, kao i da nije potrebno licitirati koliko će lista biti.
“Na lokalu se stvari menjaju. Promena dolazi odozdo. Neće u Beogradu biti bolje ako je u Nišu ili Surdulici loše”, naveo je Veselinović.
Veselinović je ocenio da je Beograd na vodi privatni projekat od kojeg građani neće imati koristi.
“Nije sporno da se Beograd razvija, pitanje je za koga i za koju cenu. Revizijom projekta i analizom finansija moći će da bude pokrenut postupak i tužbe protiv onih koji su oštetili budžet za milione gradeći Beograd na vodi. Alii rušenje ne dolazi u obzir”, rekao je Veselinović.
Pročitaj i ovo:
ZLF zahteva povlačenje plana za uništavanje zelene površine i izgradnju 5000 stanova u Mirijevu
Kako bi se sprečilo usvajanje štetnog nacrta PDR za područje Bajdina u Mirijevu, gradski odbornici Zeleno-levog fronta su podržali građane i udruženja i zahtevali da se ovaj plan povuče sa dnevnog reda naredne sednice Skupštine grada, 25. juna.
Radomir Lazović za Radar: Ne smemo dozvoliti Vučiću da deli antirežimski blok
Na studentima jeste najveća odgovornost da se napravi neki okvir saradnje, ali mi im sigurno nećemo biti konkurencija. Otvoreni smo za svaki dogovor i o izbornom nastupu, a spremni smo da pomognemo na svim frontovima, što smo i pokazali na lokalnim izborima.
Marko Vujačić: Tajni ugovori i eksploatacija ljudi i prirode
Marko Vujačić, član Predsedništva Zeleno levog fronta, ističe da je potrebna saradnja sa Kinom tamo gde ima obostranog interesa, ali i na jasnom odbacivanju autoritarnog modela razvoja koji počiva na tajnim ugovorima, eksploataciji ljudi i prirode i koncentraciji političke moći, koji danas simbolizuju kineska država i njene kompanije.






