Aktivista Inicijative Ne davimo Beograd Dobrica Veselinović izjavio je da će Srbija za pet godina, ukoliko ne dodje do promene vlasti, biti na poziciji još veće periferije Evrope i Balkana nego što je danas.

Veselinović je u intervjuu agenciji Beta, koji će biti objavljen sutra, kazao da ukoliko na narednim izborima ne dodje do smene vlasti, Srbija biti zemlja praznih sela, napuštenih i zagadjenih gradova.
“Vidim zemlju iz koje su mnogi dobri ljudi otišli zauvek bez namere da se vrate. Vidim ljude urušenog dostojanstva koji životare i zemlju opljačkanih prirodnih resursa”, rekao je Veselinović.
Na pitanje Bete da li je i koliko realno očekivati da na narednim izborima dodje do promene vlasti u Beogradu, Veselinović je kazao da je uveren da će u glavnom gradu doći do promene vlasti.
“Beograd i po najnižoj izlaznosti za vreme bojkota, ali i po drugim pokazateljima ima najveći potencijal za promene, a Ne davimo Beograd će u tome imati ključnu ulogu. Spremni smo za to i pozivamo gradjane da se uključe kako bismo se izborili da Beograd postane dobar grad za sve”, rekao je Veselinović.
Originalni naslov: Veselinović: Ako ne promenimo vlast, Srbija će biti zemlja praznih sela i napuštenih gradova
Pročitaj i ovo:
Puna podrška Šabiću i drugima u borbi za REM
Četvoro članova Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) koji su odlučili da prihvate mandat u ovom telu, imaće našu punu podršku u radu, poručili su u zajedničkoj izjavi za Betu kopredsednici Zeleno levog fronta (ZLF) Biljana Đorđević i Radomir Lazović.
Anđela Ruvidić u Narodnoj skupštini zamenila Jelenu Jerinić
Republička izborna komisija (RIK) dodelila je na današnjoj sednici mandat narodne poslanice Anđele Ruvidić nakon što je ostavku na tu poziciju podnela Jelena Jerinić.
Lazović traži odgovore MUP-a i Dačića o pucnjavama u Beogradu i ubistvu na Senjaku
Kopredsednik Zeleno-levog fronta (ZLF) Radomir Lazović danas je na sednici Skupštine Srbije tražio odgovore Ministarstva unutrašnjih poslova i ministra Ivice Dačića o oružanim incidentima u kafeima i teretanama proteklih meseci u Beogradu, i o majskom slučaju ubistva u restoranu u gradskom naselju Senjak.






