Nosilac liste Srbija protiv nasilja na beogradskim izborima, Dobrica Veselinović, najavio je da će rešavanje problema saobraćaja u Beogradu biti jedan od prioriteta koalicije Srbija protiv nasilja, kada dođe do smene gradske vlasti i izneo plan kako će do toga doći.
„48% građana i građanki Beograda svakodnevno koristi javni prevoz, koji se godinama unazad raspada. Plan Zeleno-levog fronta Od kuće do posla za 30 minuta, obuhvata uvođenje 3 brze autobuske linije, 3 brze tramvajske linije i optimizaciju mreže, kako vremena polazaka, tako i optimizaciju mreže žutih traka, kako bi omogućili da javni prevoz nesmetano teče kroz njega. Građanke i građani Beograda zaslužuju da žive u dobrom i funkcionalnom gradu, a mi imamo plan kako da Beograd to i postane“, izjavio je Veselinović.
Jedan od prioriteta koalicije Srbija protiv nasilja, kada je reč o saobraćaju u glavnom gradu. jeste ulaganje u proširivanje veze tramvajskih linija, kao i u šinske sisteme kakav je BG Voz. Još jedna najavljena promena jeste pomaganje ljudima da na stanicama BG Voza imaju mesta da parkiraju i da mogu sa autobusima i ostalim vidovima javnog prevoza lakše stignu do tog dobrog vida javnog prevoza u Beogradu.
Takođe, u planu je proširivanje mreže BG Voza do Pančeva i Pazove, i ubrzavanje njegovog toka do Mladenovca i Lazarevca. Kada je reč o ostalim problemima u saobraćaju, koalicija Srbija protiv nasilja smatra da je koncept širenja traka za privatna vozila nešto što ne može da ubrza i reši problem saobraćajnih gužvi, već da ono što treba Beogradu jeste siguran i brz javni prevoz.
Dobrica Veselinović iz Zeleno-levog fronta, pozvao je sugrađanke i sugrađane da na beogradskim izborima zaokruže listu 3 i glasaju za koaliciju Srbija protiv nasilja.
Pročitaj i ovo:
Grubački: Proslava rođendana SNS-a – „Neronov pir“ u Zrenjaninu
„Organizovanje rođendana SNS-a baš u Zrenjaninu smišljeno je s ciljem da Neron lično dođe i saopšti tu neverovatno lepu vest građanima da Zrenjanin nakon 22 godine ponovo ima pijaću vodu“, kaže ZLF poslanik u Skupštini Vojvodine Branislav Guta Grubački.
Radomir Lazović iz EP za Danas: Politika EU prema Vučiću se menja, oni podržavaju vanredne izbore u Srbiji
Radomir Lazović, poslanik u Narodnoj skupštini iz Zeleno-levog fronta, izjavio je za „Danas“ nakon održane sednice Anketne komisije u Evropskom parlamentu u Strazburu da je, kako kaže, ovo dokaz da Evropa želi promene u Srbiji.
Lazović iz Strazbura: EU rezolucija veliki uspeh, hvala svim kolegama na doprinosu
Rezolucija Evropskog parlamenta pokazatelj je promene odnosa EU prema koruptivnom režimu u Srbiji.