Predstavnik pokreta Ne davimo Beograd Dobrica Veselinović ocenio je na večerašnjem protestu “Srbija protiv nasilja” da je očigledno da se nezadovoljstvo i otpor građana šire.
Veselinović je za agenciju Beta naglasio značaj učešća studenata brojnih beogradskih fakulteta na šestom po redu protestu i podsetio da je više od 1.000 profesora, nastavnika i naučnih radnika potpisalo proglas, kojim se od vlasti traži da ispune zahteve protesta.
„Pored kulturne javnosti, univerzitetskih profesora i naučnih radnika, protestu se priključio i veliki broj studenata beogradskih fakulteta, predstavlja i dodatni pritisak na vlast da ispuni zahteve okupljanja“, rekao je Veselinović.
Zahtevi protesta su smenjivanje Saveta Regulatornog tela za elektronske medije i rukovodstva Radio televizije Srbije kao i gašenje štampanih medija i ukidanje programa i nacionalnih frekvencija televizijama koji promovišu nasilje.
Traže se i smenjivanje ministra unutrašnjih poslova Bratislava Gašića i direktora Bezbednosno informativne agencije Aleksandra Vulina.
Pročitaj i ovo:
Uhapšen šef odborničke grupe ZLF Užice, određeno mu zadržavanje 48 sati
Predsedniku odborničke grupe ZLF u Skupštini opštine Užice, Vladanu Sinđiću je, nakon što je pozvan na razgovor sa policijom u svojstvu građanina, određeno zadržavanje od 48h. Uz njega, uhapšeno je i najmanje još četvoro aktivista, uključujući najmanje još jednog opštinskog odbornika i jednog nastavnika.
Otvaranjem nezavršene deonice auto-puta do Požege, Vučić i poslušnici svesno ugrožavaju bezbednost građana
Zeleno-levi front upozorava javnost na izuzetno opasnu pozadinu današnjeg svečanog otvaranja deonice auto-puta Pakovraće - Požega, jer se radi o svesnom ugrožavanju bezbednosti građana. Nova deonica auto-puta, koju je Aleksandar Vučić sa svojom svitom nestručih partijskih ministara - klimača glavom, otvorio jutros je - nezavršena.
Radomir Lazović pozvao na sastanak studenata, civilnog društva i političkih stranaka: Pritisak na studentima je velik
Radomir Lazović, narodni poslanik i kopredsednik Zeleno-levog fronta, kaže da ova stranka poziva sve građane da se pridruže lokalnim blokadama koje se dešavaju u njihovim krajevima, ali poziva i na koordinaciju studenata, organizacija civilnog društva i političkih partija.