Nova koruptivna šema gradske uprave Aleksandra Šapića koštaće građane i građanke Beograda više od 10 miliona evra, za postavljanje montažnih kućica i kontejnera za pripadnike komunalne policije, tj. “Belih”.

Zeleno levi front – Ne davimo Beograd smatra da je umesto besmislenog i preskupog postavljanja kontejnera za komunalce po i ovako natrpanom javnom prostoru grada Beograda ovaj ogroman novac bilo bolje uložiti u izgradnju novih i prekopotrebnih gradskih vrtića, optimizaciju i poboljšanje javnog prevoza i projekte energetske efikasnosti.

Za 10 miliona evra prema našem planu Za dobar grad mogli smo:

  • Izgraditi skoro 10 vrtića
  • Kupiti nekoliko kompozicija BG voza i tramvaja i smanjiti gužve u saobraćaju 
  • Zameniti skoro 20 000 individualnih ložišta u Beogradu, što je skoro 10 % od ukupnog broja individualnih ložišta u Beogradu čime bi značajno rešilo pitanje zagađenja vazduha.

”Zato je Beogradu potrebna promena, jasna vizija i jasan plan gde se, zašto i kako troši svaki dinar kako bi se poboljšao život građana. Mi taj plan imamo i spremni smo da budemo promena kakva je Beogradu potrebna i znamo da je smena SNS-a i SPS-a naš prvi korak za bolju budućnost,   – izjavio je Dobrica Veselinović, šef odborničke grupe koalicije Moramo, Zeleno-levi front/ Ne davimo Beograd.

Pročitaj i ovo:

ZLF Smederevo: Da li će radovi na zameni vodovodnih instalacija poslužiti kao izgovor za početak rekonstrukcije Karađorđeve ulice?

ZLF Smederevo obaveštava javnost da iako tender za rekonstrukciju Karađorđeve ulice u okviru LIID projekta još uvek nije raspisan, obavljene su sve pripremne radnje, sprovedene javne nabavke, doneta odluka o dodeli ugovora izvođačima radova i izdate građevinske dozvole koje omogućavaju da rekonstrukcija vodovodne mreže u Karađorđevoj ulici počne u najskorijem roku.

Šapić zatvara Kalemegdan za građane, a otvara ga za privatno obezbeđenje

Odluka Grada Beograda da se Kalemegdan zatvara tokom noći nema veze sa bezbednošću građana, već jedino sa finansijskom bezbednošću SNS-SPS kriminalne elite. Ovom odlukom, gradska vlast još jedan javni prostor predaje u ruke privatnom obezbeđenju. Ista firma koja obezbeđuje Kalemegdan već ima desetine ugovora sa gradom, a njihove usluge plaćaju svi Beograđani i Beograđanke, pa i oni nad kojima su pripadnici ovog privatnog obezbeđenja vršili nasilje u prethodnim mesecima.