
Nova koruptivna šema gradske uprave Aleksandra Šapića koštaće građane i građanke Beograda više od 10 miliona evra, za postavljanje montažnih kućica i kontejnera za pripadnike komunalne policije, tj. “Belih”.
Zeleno levi front – Ne davimo Beograd smatra da je umesto besmislenog i preskupog postavljanja kontejnera za komunalce po i ovako natrpanom javnom prostoru grada Beograda ovaj ogroman novac bilo bolje uložiti u izgradnju novih i prekopotrebnih gradskih vrtića, optimizaciju i poboljšanje javnog prevoza i projekte energetske efikasnosti.
Za 10 miliona evra prema našem planu Za dobar grad mogli smo:
- Izgraditi skoro 10 vrtića
- Kupiti nekoliko kompozicija BG voza i tramvaja i smanjiti gužve u saobraćaju
- Zameniti skoro 20 000 individualnih ložišta u Beogradu, što je skoro 10 % od ukupnog broja individualnih ložišta u Beogradu čime bi značajno rešilo pitanje zagađenja vazduha.
”Zato je Beogradu potrebna promena, jasna vizija i jasan plan gde se, zašto i kako troši svaki dinar kako bi se poboljšao život građana. Mi taj plan imamo i spremni smo da budemo promena kakva je Beogradu potrebna i znamo da je smena SNS-a i SPS-a naš prvi korak za bolju budućnost, – izjavio je Dobrica Veselinović, šef odborničke grupe koalicije Moramo, Zeleno-levi front/ Ne davimo Beograd.
Pročitaj i ovo:
ZLF zahteva povlačenje plana za uništavanje zelene površine i izgradnju 5000 stanova u Mirijevu
Kako bi se sprečilo usvajanje štetnog nacrta PDR za područje Bajdina u Mirijevu, gradski odbornici Zeleno-levog fronta su podržali građane i udruženja i zahtevali da se ovaj plan povuče sa dnevnog reda naredne sednice Skupštine grada, 25. juna.
Radomir Lazović za Radar: Ne smemo dozvoliti Vučiću da deli antirežimski blok
Na studentima jeste najveća odgovornost da se napravi neki okvir saradnje, ali mi im sigurno nećemo biti konkurencija. Otvoreni smo za svaki dogovor i o izbornom nastupu, a spremni smo da pomognemo na svim frontovima, što smo i pokazali na lokalnim izborima.
Marko Vujačić: Tajni ugovori i eksploatacija ljudi i prirode
Marko Vujačić, član Predsedništva Zeleno levog fronta, ističe da je potrebna saradnja sa Kinom tamo gde ima obostranog interesa, ali i na jasnom odbacivanju autoritarnog modela razvoja koji počiva na tajnim ugovorima, eksploataciji ljudi i prirode i koncentraciji političke moći, koji danas simbolizuju kineska država i njene kompanije.






