Opozicioni odbornici u Užicu su zajedničkim dejstvom odneli još jednu pobedu nad SNS lokalnom vlašču, po čemu su postali poznati u celoj Srbiji. Ovog puta, sprečili su naprednjačku privatizaciju i uništavanje javne imovine u centru grada. Naime, SNS gradska vlast je isprva odlučila da, po ceni višestruko manjoj od tržišne, proda poslovni prostor od 220 m2 u okviru autobuske stanice privatnoj firmi Valvolin koja je vlasnik hotela Aria.
Iako lokalni preduzetnici plaćaju poslovni prostor i do 2.000 evra/m2, gradska vlast je pokušala da ovu javnu imovinu ustupi privatnom investitoru za samo 275 evra /m2. Plan je bio da se prostor preuredi u hotel i tako za kupca donese ogromnu zaradu, zahvaljujući povlašćenoj kupovini javnog dobra.
Ova odluka je sprečena zajedničkim dejstvom opozicionih odbornika, koji su u protekla 3 dana koliko traje rasprava, oborili još nekoliko tačaka dnevnog reda, uključujući i izmene Poslovnika kojima bi se pokušalo dodatno ućutkivanje glasova opozicije. Nakon pauze, sednica je prekinuta jer naprednjačka većina nije dala kvorum za nastavak rasprave.
Pročitaj i ovo:
Pokrajinski poslanici i poslanice ZLF osuđuju izjavu potpredsednika Skupštine AP Vojvodine Nemanje Zavišića
Zavišić je na društvenim mrežama izneo otvoreno uvredljive i diskriminatorne tvrdnje o pripadnicima hrvatskog naroda, dovodeći ih kolektivno u vezu sa ustaštvom, uz pozivanje na navodnu „istinu“ da su svi Hrvati ustaše.
Zeleno-levi front obeležio godišnjicu ubistva Zorana Đinđića
Polaganjem cveća u dvorištu Vlade Srbije, Zeleno-levi front je obeležio dvadeset treću godišnjicu ubistva premijera Srbije Zorana Đinđića.
Radomir Lazović za Vreme: Niko ne može da pobedi sam
Pročitajte intervju kopredsednika i narodnog poslanika Zeleno-levog fronta Radomira Lazovića na nedeljnik Vreme.







