Pokret Ne davimo Beograd obaveštava stanare bloka 33 i “Geneksa” da se planira nadogradnja postojećeg skloništa u ovom kraju, čime će se smanjiti količina zelenih površina i kvalitet života građana.
JP “Skloništa Srbije” nedavno je objavilo javni poziv za prikupljanje pismenih ponuda za izvođenje radova-rekonstrukcija i nadogradnja postojećeg skloništa u Novom Beogradu, Blok 33, ul. Narodnih heroja br.43, na katastarskoj parceli kp 6770 KO Novi Beograd, po modelu suinvestiranja.

Javno preduzeće za skloništa koje upravlja ovim javnim skloništem površine 35a 07m2, i ima nameru da izgradnjom, odnosno rekonstrukcijom i nadogradnjom formira slobodnostojeći poslovni objekat, spratnosti P+VP+1+Ps, ukupne bruto građevinske površine 8.280 m2, od čega nadzemne 6.061m2, sa 56 parking mesta u podzemnoj garaži i 20 parking mesta.


Ovim povodom biće organizovan komšijski sastanak u četvrtak 15. aprila od 19 časova na mestu planiranog objekta kako bismo podelili iskustva pokreta Ne davimo Beograd iz borbi širom grada i porazgovarali o mogućim daljim koracima.

Proširite glas, pozivite komšije!

Pozivamo komšije da nam se jave na:
[email protected]

Pročitaj i ovo:

ZLF Smederevo: Da li će radovi na zameni vodovodnih instalacija poslužiti kao izgovor za početak rekonstrukcije Karađorđeve ulice?

ZLF Smederevo obaveštava javnost da iako tender za rekonstrukciju Karađorđeve ulice u okviru LIID projekta još uvek nije raspisan, obavljene su sve pripremne radnje, sprovedene javne nabavke, doneta odluka o dodeli ugovora izvođačima radova i izdate građevinske dozvole koje omogućavaju da rekonstrukcija vodovodne mreže u Karađorđevoj ulici počne u najskorijem roku.

Šapić zatvara Kalemegdan za građane, a otvara ga za privatno obezbeđenje

Odluka Grada Beograda da se Kalemegdan zatvara tokom noći nema veze sa bezbednošću građana, već jedino sa finansijskom bezbednošću SNS-SPS kriminalne elite. Ovom odlukom, gradska vlast još jedan javni prostor predaje u ruke privatnom obezbeđenju. Ista firma koja obezbeđuje Kalemegdan već ima desetine ugovora sa gradom, a njihove usluge plaćaju svi Beograđani i Beograđanke, pa i oni nad kojima su pripadnici ovog privatnog obezbeđenja vršili nasilje u prethodnim mesecima.