
Teško je govoriti posle ovako vizionarskog govora u kome smo saznali da je i kravama bolje u Srbiji otkako je Srpska napredna stranka na vlasti. Ali, ja ću reći nekoliko stvari o Vladi.
Ovde je rečeno da ćemo dobiti jednu ratnu Vladu, u situaciji u kojoj smo, gotovo u Trećem Svetskom ratu, ali smo zapravo dobili jednu bezidejnu i jednu glomaznu Vladu. Ja sam slušao poslanike vladajuće većine da proverim kako je to u drugim državama ukoliko imate manju Vladu – da li morate da imate baš onoliko državnih sekretara koliko oni pominju. U Nemačkoj, na primer, Ministarstvo unutrašnjih poslova ima tri državna sekretara, Ministarstvo za privredu i klimu ima četiri sekretara, ima čak i tri parlamentarna sekretara, ali to je nešto drugo – to služi za kontrolu Vlade, a ne za postavljanje na različita mesta. Tako da njihovo ubeđivanje nije uspelo.
Proverili smo da li će ova Vlada da bude najveća i stvarno je tako, ona je jedna od najvećih u novijoj srpskoj istoriji. Do sada su najveće bile druga Vlada Mirka Marjanovića, Vlada Mirka Cvetkovića i ova, pa vi izvedite zaključak sami.
Pročitaj i ovo:
Lazović: Mislili ste da je plan za Generalštab podlost. Znate li šta vlast planira da radi na Košutnjaku?
Kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović na svom profilu, na društvenoj mreži Fejsbuk, otkrio je plan režima za izgradnju stambeno-poslovnog kompleksa na Košutnjaku.
Ljubomir Radović: O nasilju tokom izbornog dana u Mionici
Pročitajte autorski tekst našeg Ljubomira Radovića.
Lazović: Vučićeve najave o izborima pokušaj da se pritisak razvodni
Kopredsednik Zeleno-levog fronta (ZLF) Radomir Lazović ocenio je danas da je najava predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će vanredni parlamentarni izbori biti održani na proleće ili na jesen sledeće godine, "pokušaj da se pritisak razvodni", i dodao da će ih Vučić odložiti za 2027. godinu.






