Poslanica Zeleno-levog fronta (ZLF) Natalija Stojmenović izjavila je danas da ne veruje da Srpska napredna stranka (SNS) i predsednik Srbije Aleksandar Vučić imaju dvadesetak hiljada “lojalista”, kako je on to ranije tvrdio, navodeći da se među onima koje SNS “vrti po različitim lokacijama” viđa 1.000 ili manje istih ljudi.
Stojmenović je za list Danas navela da svi oni manje-više izgledaju isto – u uskim pantalonama, crnim uskim majicama i sa crnim kačketima, dodajući da već znaju veliki broj njihovih imena i prezimena, kao i poslova koje im je SNS dodelio “u svojoj piramidalnoj šemi pljačkanja Srbije”.
“Nisu to nikakve vojske, kako žele da ih predstave u svojoj grandomaniji, već bande koje čini nekoliko stotina kriminalaca, prevaranata i nasilnika, čija se ‘lojalnost’ održava time što im režim žmuri na ta krivična dela. U dosadašnjim sukobima tih bandita sa narodom, glasnije su kukali banditi”, dodala je ona.
Stojmenović je upitala i šta bi bila zamišljena “pobeda” lojalista i kakvo društvo i kakav rezultat bi bili ono što bi ih zadovoljilo.
“Da se nas nekoliko miliona ‘ostalih’ iselimo? Da nas pobiju? Da nas pohapse? Duh se više ne može vratiti u bocu. Mi smo videli kako izgleda njihova Srbija iz budućnosti, 1. novembra prošle godine, ali 16 ljudi nije dočekalo da vidi narednu zoru. Zato moramo zajedno – ma kolika da je sila s druge strane. Nas ima više, naš motiv je veći i mi se borimo za najslabije i najmanje među nama, dok se oni bore samo da se ne vrate u zatvor gde im je i mesto”, navela je.
Pročitaj i ovo:
Milan Škobić, ZLF Vračar: Da li je novi sportski centar potreban Vračaru?
Pripremni radovi na izgradnji novog sportskog centra u Južnom bulevaru u Beogradu u blizini škole su počeli, uprkos činjenici da opština ima Sportski centar "Vračar" koji je u lošem stanju. Milan Škobić iz Zeleno-levog fronta za N1 kaže da su upitne koristi, kao i da je ovo "svojevrsna komercijalizacija uz isključivanje lokalne zajednice".
Stojmenović: Odbornici vlasti vode politiku tihe privatizacije za svoj korumpirani kartel
Šefica odborničke grupe Zeleno-levog fronta (ZLF) i Pokreta slobodnih građana (PSG) Natalija Stojmenović izjavila je da današnji dnevni red zasedanja Skupštine grada Beograda pokazuje da će Srpska napredna stranka (SNS) nastaviti da voditi politiku "za svoj korumpirani kartel", navodeći da je tu opet spremno "brdo planova sa ciljem da se naprave nove pogodnosti njihovim investitorima".
Veselinović za Novu: Kompletni idioti iz Savamale umesto u zatvoru sede u Vladi Srbije, na mestu ministra finansija
Danas se navršava 10 godina od rušenja u Savamali, a u intervjuu za Novu poslanik Zeleno-levog fronta Dobrica Veselinović kaže da se zna da “kompletni idioti” koji su za to odgovorni danas sede u Vladi Srbije i to na mestu ministra finansija.







