Radovi u Ulici Teodora Drajzera, jednoj od najprometnijih ulica u opštini Savski venac traju od oktobra, a pre dva dana je pukla vodovodna cev, što je dovelo do izbijanja gejzira. Problem je saniran a radovi se nastavljaju, ali građani su zabrinuti da se sanacija ulice ne privodi kraju. Ekipa N1 zatekla je ovog jutra mašine i bagere, kao i radnike Gradskog zelenila koji uklanjaju posečene grane stabala sa obe strane trotoara.

Sanja Solarević, odbornica Zeleno-levog fronta kaže za N1 da se simultano radi i na rekonstrukciji vodovodne mreže, za šta je i raspisan tender, odnosno zbog čega su i počeli ovi radovi, koji su inače produženi.

“Radovi na rekonstrukciji vodovodne mreže trebalo je da se završe početkom aprila, međutim produženi su do početka jula, ali s obzirom na to kako se razvija situacija, možda možemo da očekujemo i dalje produžetak radova, a uporedo sa rekonstrukcijom vodovodne mreže, za koju vidimo da očigledno nije baš najbolji kvalitet radova, čim pucaju vodovodne cevi pa imamo i gejzire, radi se i na proširenju na tri trake”, navela je Solarević.

Radovi na asfaltiranju Drajzerove ulice koštaju 1,8 miliona evra, a neki su komentarisali da je za taj novac mogao da bude napravljen i toplovod.

“S obzirom na to ko je izvođač radova možda tih 1,8 miliona evra ne treba da nas čudi. Izvođač radova je firma Hidrotan D.O.O. koja je u vlasništvu Dragana Klisure. Dragan Klisura je povezan sa Nikolom Petrovićem, kontroverznim biznismenom preko druge firme Eco Energo Group. Ta firma je specijalizovana za mini hidroelektrane, a inače Nikola Petrović je do januara 2017. godine bio direktor Elektromreže Srbije. Sad vidimo da je Hidrotan od njih dobio od početka ove godine tri tendera u vrednosti od skoro 35 miliona evra. U zavisnosti od toga ko je izvođač radova, te cene mogu da variraju”, ocenjuje ona.

Neki građani su se žalili N1 da je trotoarom nemoguće proći, s obzirom da su na sredini postavljene bandere, a vidi se i da ulicom koja je zatvorena ipak prolaze automobili, dok gradski prevoz, odnosno autobusi 94 i 49 ne saobraćaju njome.

“U Teodora Rajzera je inače i ranije pre rekonstrukcije bilo malo otežano kretanje za pešake. Sada može da bude samo još gore zato što se totalno neplanski širi ulica sa dve na tri trake, što znači da će to biti na uštrb trotoara i otežano će biti kretanje pešaka, recimo majke sa decom u kolicima itd. Takođe će nastradati i drveće, odnosno zelenilo, a još veći problem vezano za bezbednost u saobraćaju je što ovde nema prosto kapaciteta da se proširi na tri trake, a da to budu trake standardne širine. Ovde inače ide i javni prevoz, tako da je bezbednost u saobraćaju zapravo na više načina ugrožena ovom neplanskom rekonstrukcijom”, ističe ona.

Dodaje i da su na sajtu Sekretarijata za javni prevoz videli da će radovi biti produženi “i naš stav je da, kao prvo, ne treba ovako neplanski i stihijski da se radi”.

“Ovo proširenje ulice uopšte nije predviđeno bilo kakvim urbanističkim planom, već je samo sekretar za saobraćaj Bojan Bovan najavio to usput u saopštenju i u obraćanju da će građani profitirati tako što će dobiti još jednu traku, a uopšte neće biti rešen saobraćajni problem dok ne bude završena rekonstrukcija Bulevara Patrijarha Pavla koja se radi već pet-šest godina i ovo prosto nije adekvatno saobraćajno rešenje”, ocenjuje ona.

U toku je treća faza rekonstrukcije Drajzerove ulice, ali još nije poznato kako napreduju radovi, čiji završetak je produžen za dva i po meseca u odnosu na predviđen rok, odnosno do 1. jula.

Pročitaj i ovo:

Narodni poslanici i članovi Zeleno-levog fronta u Zaječaru

Narodni poslanici, aktivisti i članovi Zeleno-levog fronta, na čelu sa kopredsednicom ZLF, Biljanom Đorđević, pridružili su se danas u Zaječaru izbornoj kampanji od vrata do vrata. Za lokalne izbore, raspisane za 8. jun ove godine, Zeleno-levi front pruža punu podršku opozicionoj listi “Promena u koju verujemo - Uglješa Đuričković - Dragana Rašić“ koja izlazi na izbore za Skupštinu grada Zaječara.

Osuđujemo nasilje režimskih batinaša prema opoziciji u Skupštini opštine Kraljevo

Današnji incidenti u SO Kraljevo, gde su se odbornici i odbornice opozicionog Lokalnog fronta srčano borili za reč na govornici sa članovima privatnog obezbeđenja i pritom zadobili ozbiljne telesne povrede pokazuje stvarne mere represije prema onima koji ne pripadaju režimskoj eliti i ne učestvuju u njihovim koruptivnim aktivnostima.