Povodom današnjeg Šapićevog predstavljanja Odluke o boji vozila javnog gradskog prevoza, koji će od sad biti plave boje, Zeleno-levi front ističe da je nedopustivo što je na ovom gradonačelnikovom predstavljanju prisustvovao Nenad Milovanović, protiv koga se vodi postupak za zloupotrebu javne funkcije i koji je na suđenju praktično priznao krivicu.
Naime, u aprilu prošle godine je Zeleno-levi front (tadašnji Ne davimo Beograd) podneo krivičnu prijavu protiv gradonačelnika Beograda Aleksandra Šapića, šefa kabineta gradonačelnika Nenada Milovanovića, kao i šefa pravne službe Javno komunalnog preduzeća „Naplata prevozne usluge“ Srđana Sandića, u vezi sa raskidom ugovora grada sa kompanijom Kentkart. Ove prijave su podnete zbog trgovine uticajem, zloupotrebe u vezi sa javnom nabavkom i davanjem mita u vezi sa privrednom delatnošću.
“Osoba koja je pre samo godinu dana nameštala tender i protiv koje je podneto više krivičnih prijava, čak i od samog gradonačelnika, danas je bio na predstavljanju novih boja gradskih autobusa. On je na prvom ročištu priznao krivicu, ali da Šapić o tome ništa nije znao. Očigledno laže. Vrlo je jasno da Šapić obmanjuje javnost i kakvim je ljudima okružen i ovo je jasna poruka da za probleme Beograđana postoje samo kozmetička rešenja. Dok se nama boje oči na očigledne probleme javnog prevoza isti krug, korumpiranih funkcionera zarađuje na tim problemima građana”, izjavila je Natalija Stojmenović, gradska odbornica.
Današnje prisustvo Milovanovića uz Šapića jasno pokazuje kakvim je ljudima ova vlast okružena, jer je on i danas očigledno blizak Šapićev saradnik. Ovaj Šapićev potez ne iznenađuje, s obzirom na gradonačelnikov nemar, bahatost i nepoštovanje koje iskazuje prema građanima Beograda. Zeleno-levi front se bori za smenu gradonačenika koji kontinuirano uništava i degradira naš grad, i za Beograd kojim če se upravljati odgovorno, dostojanstveno i transparentno.
Pročitaj i ovo:
Najmanje jedno vozilo sa zvučnim topom pripadalo Žandarmeriji Novog Sada
Kopredsednik Zeleno-levog fronta Radomir Lazović rekao je danas je da po saznanjima ZLF-a najmanje jedno vozilo (sa fotografija pored zgrade Narodne skupštine Beogradu, na kojima se vid "zvučni top"), pripada novosadskoj četi Žandarmerije.
Pavićević za Novu S: Režim zvučnim oružjem krši osnovna ljudska prava
Jučerašnji dan 17. mart označavan kao dan D iz ugla predsednice Skupštine Ane Brnabić, čini se da nije doneo ništa drugačiju situaciju u odnosu na prethodni period. Fakulteti su i dalje u blokadi, a i u srednjim školama situacija nije mnogo drugačija. Da li i kako danas fakulteti nisu počeli da rade, ima li načina da se nadoknadi izgubljeno - samo je jedno od pitanja za gosta emisije "Među nama" Đorđa Pavićevića, profesora Fakulteta političkih nauka.
Zeleno-levi front svim ambasadama i međunarodnim organizacijama: Napad zvučnim topom zločin prema građanima Srbije
Zeleno-levi front se obratio svim stranim diplomatskim predstavništvima u Srbiji, kao i delegaciji EU i međunarodnim organizacijama koje su aktivne u našoj zemlji upozorivši ih na upotrebu oružja za masovno dejstvo, zvučnog topa, u toku subotnjeg protesta.