Opozicione partije – Narodna stranka, Dveri, Stranka slobode i pravde (SSP) i još nekoliko stranaka razgovarale su sa predstavnicima Evropskog parlamenta o izbornim uslovima za izbore koji se najavljuju i očekuju 2022. godine.

Opozicija je došla spremna, iznela niz predloga – od formiranja privremenog ministarstva ili koordinacionog tela za sprovođenje izbora, poverenika u javnim preduzećima i ustanovama ili promena u javnim medijima, ali kako kaže Robert Kozma iz Inicijative Ne davimo Beograd, u centru svega moraju da budu građani i njihovo pravo da slobodno biraju.

“Mi ovaj razgovor vodimo zato što u Srbiji na snazi nije demokratski režim. Nažalost, postojeća vlast je od neke izborne demokratije svela Srbiju na nedemokratski hibridni režim. I to je konstatovano u raznim izveštajima, od Fridom hausa, ali i u izveštaju Evropskog parlamenta. Zbog toga se vodi ovaj razgovor i ne traže se nikakvi ustupci za političke aktere. Ne, traži se poštovanje prava građana”, kaže Kozma.

Originalni naslov: Opozicija iznela predloge za poboljšanje izbornih uslova

Izvor: https://www.glasamerike.net/a/srbija-izbori-dijalog-opozicija-eu-uslovi-sns/5880926.html?fbclid=IwAR0sZOBuXG-zJRkArhwTU5jzpR0wRRFOOAM84mShhayhFxyiP5l5mIHqJos

Pročitaj i ovo:

Kostić o Vučićevom “trošenju državnog novca za kampanju”: Potez koji pokazuje do koje mere je vlast u očaju

"Jedan besramni korak ove vlasti. Ali taj korak bespravnog korišćenja državnog novca u svrhu političke kampanje jedne partije i jednog čoveka je i dobra poruka - jer pokazuje do koje mere je vlast u očaju", ocenio je za N1 profesor Pravnog fakulteta i član Zeleno-levog fronta Svetislav Kostić, povodom pisanja medija da će aktuelni režim i predsednik Srbije Aleksandar Vučić potrošiti dodatnih milijardu evra, i više, na predizbornu kampanju.

Kozma na sednici Skupštine: Novac iz budžeta se neracionalno troši

Poslanik Zeleno-levog fronta Robert Kozma ;rekao je danas na sednici Skupštine Srbije da se „novac iz budžeta se neracionalno troši na Ekspo, nabavku (francuskih vojnih aviona) ‘rafala’, izgradnju stadiona, umesto da se usmeri na preventivno održavanje šuma, reka, prirodnih dobara“.