Vučiću je prihvatljivo da gurne zemlju u građanski rat
Robert Kozma, narodni poslanik Zeleno-levog fronta, kaže za Danas da je Vučić “još jednom pokazao da je bez imalo srama i bilo kakvih moralnih kočnica i da je njemu prihvatljivo da šalje batinaše na studente i građane i da gurne zemlju u građanski rat, kako bi kriminalni režim izbegao odgovornost za pad nadstrešnice i pogibiju šesnaest građana”.
– Studente koji su organizovali protest sećanja na početak NATO agresije ispred srušene zgrade Generalštaba, arhitektonskog dragulja Nikole Dobrovića, proglašava izdajnicima i rušiteljima Srbije. Ovo može da učini samo osoba kojoj je jedini cilj da se po svaku cenu zadrži na vlasti. Ništa drugo se ne može očekivati od osobe koja je devedesetih širila najgoru međunacionalnu mržnju, huškala građane jedne na druge, branila politiku ratnih zločina koje je počinio Miloševićev režim, napadala nezavisne novinare sa pozicije nadležnog ministra, i dok smo svi mi strahovali za naše najmilije tokom NATO bombardovanja, on se o trošku građana uselio u velelepni i skupoceni stan – smatra naš sagovornik.
Vraćanje Vučića na fabrička podešavanja i rečnik devedesetih, dodaje, pokazuje i da je u potpunosti počeo da gubi kontrolu, da se raspada takozvana jaka politička mašinerija Srpske napredne stranke, čiji predstavnici ne mogu da organizuju štand na ulicama Beograda ili skup u Srbiji bez da ih obezbeđuju batinaši i policija, a kamoli da formiraju pokret koji već godinama najavljuju.
– To znači da je kraj kriminalnom režimu veoma blizu. Hajde da to uradimom na dostojanstven način i da ne dozvolimo da zemlju gurne u građanski sukob, što će svakako pokušati ovaj režim u njhovom staro-radikalskom maniru – zaključuje Robert Kozma.
Vučić je na obeležavanju godišnjice od NATO bombardovanja rekao i da im „smeta da Srbija već 13. godinu insistira na miru, da je htela da se takmiči samo u ekonomiji”
– I u tome je do skora pobeđivala dok nas nisu drugim sredstvima napali“, rekao je on.
Bedno i opskurno povratništvo radikalske retorike
Branislav Grubački Guta, poslanik ZLF u Skupštini Vojvodine, ističe za Danas da je povratništvo radikalske estetike “bedno i opskurno u celosti”.
– Blaćenje ljudi i grupacija koji znaju koje su društvene štetočine oduvek bili on i njegovo okruženje. Da nije jako opasno, jer to izgovara kao predsednik republike, to bi bilo samo zabeleženo kao još jedno u nizu nepočinstava Vučića i tog polusveta koji se ne libi da optužuje i kleveće svoje političke oponente. A, to su svi oni ljudi koji ne pristaju na permanentno širenje mržnje na rasnoj, verskoj, nacionalnoj i političkoj osnovi. Ja sa nadam da će studenti, kao i sva opoziciona građanska javnost ne samo osuditi, već i naći način da se takva političko nedopustiva sredstva trajno eliminišu iz javnog prostora. Dakle, lustracija je „majka Mara“ za takve organizacije i pojedince, i do nje će morati doći kad-tad – zaključuje Grubački.
Pročitaj i ovo:
ZLF zahteva povlačenje plana za uništavanje zelene površine i izgradnju 5000 stanova u Mirijevu
Kako bi se sprečilo usvajanje štetnog nacrta PDR za područje Bajdina u Mirijevu, gradski odbornici Zeleno-levog fronta su podržali građane i udruženja i zahtevali da se ovaj plan povuče sa dnevnog reda naredne sednice Skupštine grada, 25. juna.
Radomir Lazović za Radar: Ne smemo dozvoliti Vučiću da deli antirežimski blok
Na studentima jeste najveća odgovornost da se napravi neki okvir saradnje, ali mi im sigurno nećemo biti konkurencija. Otvoreni smo za svaki dogovor i o izbornom nastupu, a spremni smo da pomognemo na svim frontovima, što smo i pokazali na lokalnim izborima.
Marko Vujačić: Tajni ugovori i eksploatacija ljudi i prirode
Marko Vujačić, član Predsedništva Zeleno levog fronta, ističe da je potrebna saradnja sa Kinom tamo gde ima obostranog interesa, ali i na jasnom odbacivanju autoritarnog modela razvoja koji počiva na tajnim ugovorima, eksploataciji ljudi i prirode i koncentraciji političke moći, koji danas simbolizuju kineska država i njene kompanije.







