
Gašenjem Beokom servisa preko kog su građani i građanke Beograda mogli da prijavljuju probleme u svom okruženju nadležnim organima, dodatno se otežava rešavanje komunalnih problema Beograđana.
Umesto Beokoma, jedinstvenog broja telefona za prijavu problema u Beogradu sajta i tviter naloga, gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić svečano je otvorio Servisni centar sa telefonskim brojem.
Iako je dosadašnji sistem imao ozbiljnih sistemskih i svakodnevnih problema, pokušaj gradonačelnika Aleksandra Šapića da banalno “rebrendira” servis, svakako neće doprineti boljem komunalnom redu i poštovanju pravila u našem gradu.
Dodatno zabrinjava još veća zatvorenost sistema i prebacivanje prikupljanja i procesuiranja prijava građana direktno Sekretarijatu za inspekcijske poslove, bez ikakvog kontrolnog mehanizma koji bi obezbedio rešavanje prijava i odgovornost nadležnih.
“Plan pokreta Ne davimo Beograd je da rad inspekcijske službe i komunalnih preduzeća podigne na najviši mogući nivo. Neophodno je rešiti decenijsku korupciju u upravi grada kroz otvaranje sistema prijava, kako bi se transparentno videlo gde su čvorišta glavnih problema u gradu, koje službe, preduzeća i ustanove ne poštuju zakon i pravila i ko ne procesuira prijave, gurajući ih pod tepih”, izjavio je Dobrica Veselinović, šef odborničke grupe Za dobar grad u Skupštini Beograda.
Ne davimo Beograd se odlučno bori za javni interes, dobar, pravedan i solidaran grad, u kome gradske institucije funkcionišu, a svakodnevni problemi građana se brzo rešavaju.
Pročitaj i ovo:
Beogradom upravlja kriminal
Zakazana je šesnaesta sednica Skupštine grada Beograda. Povod sednice je rebalans budžeta, ali na dnevnom redu nije najvažnija tema: bezbednost građana Beograda.
Autorski tekst Mladena Vitasa: Siromaštvo nije nuspojava korupcionaške pljačke budžeta epskih razmera, već njen funkcionalan deo
Pročitajte autorski tekst našeg odbornika u Skupštini gradske opštine Čukarica Mladena Vitasa za portal Danas gde se bavi temama korupcije, siromaštva i društvenih nejednakosti u Srbiji.
ZLF zahteva povlačenje plana za uništavanje zelene površine i izgradnju 5000 stanova u Mirijevu
Kako bi se sprečilo usvajanje štetnog nacrta PDR za područje Bajdina u Mirijevu, gradski odbornici Zeleno-levog fronta su podržali građane i udruženja i zahtevali da se ovaj plan povuče sa dnevnog reda naredne sednice Skupštine grada, 25. juna.






