Zeleno-levi front zahteva da policija i tužilaštvo za visoko tehnološki kriminal ispitaju pretnje koje dobijaju ZLF pokrajinska poslanica Tamara Maksić i odbornik u SO Obrenovac, Aleksandar Veličković, koji su izloženi zastrašivanju jer su javno podigli glas protiv naprednjačke kriminalne hobotnice koja razara naše društvo.
Srpska napredna stranka uz polugu medija, kreira društveni linč ugrožavajući bezbednost i živote ljudi u zemlji u kojoj je nasilje normalizovano.
Nakon Informerove lažne vesti da je Tamara Maksić na jučerašnjoj sednici Skupštine AP Vojvodine pretila poslanicima vladajuće većine govoreći “Svi ćete u voz za Jasenovac”, usledio je talas monstruoznih pretnji upućenih od strane Vučićevih sledbenika.
“Ovaj režim je u strahu od svake pritoke koja može da napravi slobodoljubivu bujicu, ali me mehanizmi zastrašivanja i targetiranja neće pokolebati, niti ću pred pretnjama i uvredama ustuknuti. Ponosna sam na svaki korak višegodišnje borbe usmerene ka odbrani javnog interesa i principe i vrednosti istine, slobode i pravičnosti koje jednako zagovaram i živim. Jedino što oni imaju su mržnja i zloba, ali ja ću se kao i uvek tome suprotstaviti dostojanstvom i odlučnošću”, rekla je Tamara Maksić.
Takođe, u poslednjem broju propagandnog glasila vlasti u Obrenovcu, listu Palež, oličene u Miloradu Grčiću i Đorđu Janjiću, izrečene su optužbe na račun nekolicine opozicionih odbornika u SO GO Obrenovac, u kojima im se pripisuje navodno uništavanje javne i privatne imovine, političko manipulisanje maloletnim licima i vandalsko ponašanje.
“Bez obzira na dosadašnje laži i targetiranja u Paležu, do sada nismo ulazili u javnu polemiku, jer bi to bilo ravno valjanju u blatu. Ali, u poslednjem broju stigle su i pretnje, koje upućuje na to da će biti objavljene naše adrese stanovanja, slike naših kuća i automobila”, rekao je Aleksandar Veličković, ZLF odbornik u SO Obrenovac.
“Kada bih rekao da se ne plašim – slagao bih. Međutim, u vremenu opšteg buđenja solidarnosti, empatije i želje za pravdom, nemamo pravo da dozvolimo da nas strah sputa ili prekine. Borbu nastavljamo uvek i na ulici i u institucijama”, dodao je Veličković.
Zeleno-levi front stoji uz svoje članove, aktiviste i svakog građanina koji javno diže glas protiv režima kome su krvave ruke, neće odustati od borbe i zahteva da se osobe koje upućuju pretnje pronađu i kazne i zaštitiće svakoga ko se nađe na meti ovog režima.
Pročitaj i ovo:
Zeleno-levi front podržao porodicu Milivojević čiji je sin poginuo u „namenskoj” u Lučanima
''Došli smo u Kragujevac jer mislimo da je ovo jedan od najbesramnijih događaja koji se dogodio u periodu vladavine Aleksandra Vučića'', rekao je narodni poslanik Zeleno-levog fronta Đorđe Pavićević.
Lazović: Sud, u prvostepenom postupku, odbacio tužbu ministra Siniše Malog
Sud je u prvostepenom postupku odbacio tužbu ministra finasija Siniše Malog protiv kopredsednika Zeleno-levog fronta Radomira Lazovića.
ZLF Užice: Vlast u bekstvu – strah od odgovornosti blokirao rad Skupštine
U ponedeljak je vladajuća većina u Skupštini grada Užica kukavički srušila parlamentarizam, lažući da će obezbediti kvorum za sednicu na kojoj je trebalo da se raspravlja o opozivu gradonačelnice. Gradonačelnica i njen tim napustili su politički brod pre nego što je stigao da potone, blokirajući izbor predsednika i sekretara Skupštine i sprečavajući glasanje o njenom opozivu.