Građanima Rakovice je uskraćeno pravo da prisustvuju sutrašnjoj sednici Skupštine opštine pod izgovorom da su bezbednosna pretnja. Umesto otvorenosti i transparentnosti, vlast je odlučila da proglasi građane, koje bi trebalo da predstavlja, čije probleme treba da rešava, pretnjom. Na ovaj način pokušavaju da se sakriju iza proceduralnih manipulacija kako bi ugušili javnu kontrolu i demokratske principe. Ova zloupotreba procedura preti da legalizuje nasilje nad demokratijom.
Odbijanje pristupa građanima sednicama lokalnih skupština jasno pokazuje da se Srpska napredna stranka plaši sopstvenog naroda.
Upozoravamo da ovakav pristup predstavlja opasno normalizovanje isključivanja javnosti i gaženja osnovnih prava građana.
Pročitaj i ovo:
Lazović: Po Beogradu gore lokali i dešavaju se mafijaški obračuni, a ministar Dačić ćuti
Kopredsednik Zeleno levog fronta Radomir Lazović je kazao da je u Beogradu noćas zapaljeno pet ugostiteljskih objekata i da je jutros upucan vlasnik jednog, te da i zbog toga ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačića mora da snosi odgovornost.
Porodica Milana Turanjanina na meti SNS fabrike laži i mržnje
Zeleno-levi front zahteva od policije i tužilaštva da hitno reaguju na kontinuiranu kampanju mržnje kojoj su izloženi naš poslanik ZLF u Skupštini AP Vojvodina, Milan Turanjanin, njegova porodica i deca. Korišćenjem veštačke inteligencije i “deepfake” montaža prema Turanjaninu i njegovoj porodici vrše se najodvratniji napadi, podmetačine i pretnje, što je on prijavio policiji.
Tražimo hitno hapšenje ministra i direktora policije, Ana Brnabić da odmah nastavi sednicu o nepoverenju Vladi
Umešanost načelnika Policijske uprave za Grad Beograd Veselina Milića u slučaj ubistva A.N. pokazuje da je ceo državni vrh u direktnoj vezi sa organizovanim kriminalom, jer tri dana pokušava da zataška ovaj slučaj i sakrije ga od javnosti vodeći ga kao nestanak lica.







