
Zeleno-levi poslanički klub, Ne davimo Beograd, zajedno sa lokalnim aktivistima iz Sombora, poziva vas na tribinu pod nazivom “Čiji je Sombor?”. Tribina će biti organizovana u utorak 15. novembra, u 18 časova, u prostorijama Panonski mornar, Dositejeva 11, u Somboru.
Ovom tribinom se nastavlja serija javnih događaja na kojima se predstavljaju narodni poslanici Zeleno-levog kluba i na kojima se razgovara i o procesu stvaranju zeleno-leve partije na nacionalnom nivou.
Danas je Sombor grad u kojem su prava i slobode građana pod konstantnim udarcima od strane režima. Građani i građanke Sombora već niz godina trpe mnogobrojne pritiske po pitanju slobode govora, slobode izražavanja i medijskih sloboda. Jedan od najnovijih primera jesu i prekršajne prijave protiv građana Sombora, Save Majstorova, Danijela Mirkova i Sare Mikić, zbog navodne organizacije protesta i blokada protiv projekata kompanije Rio Tinto. Osim toga, tu je i pitanje migrantske krize i delovanja krijumčarskih bandi koje zbog nereagovanja institucija utiču na bezbednost građana u ovom regionu. Ovo su samo neki od problema koji ukazuju na rasprostranjen osećaj straha koji je posejan od strane vlasti a koji se posebno podstiče kada režim oseća ugroženost.
Razgovor u Somboru je prilika da razgovaramo sa građanima i građankama o ovim problemima i na koji način možemo doći do oslobođenja Sombora i Srbije.
Pročitaj i ovo:
Beogradom upravlja kriminal
Zakazana je šesnaesta sednica Skupštine grada Beograda. Povod sednice je rebalans budžeta, ali na dnevnom redu nije najvažnija tema: bezbednost građana Beograda.
Autorski tekst Mladena Vitasa: Siromaštvo nije nuspojava korupcionaške pljačke budžeta epskih razmera, već njen funkcionalan deo
Pročitajte autorski tekst našeg odbornika u Skupštini gradske opštine Čukarica Mladena Vitasa za portal Danas gde se bavi temama korupcije, siromaštva i društvenih nejednakosti u Srbiji.
ZLF zahteva povlačenje plana za uništavanje zelene površine i izgradnju 5000 stanova u Mirijevu
Kako bi se sprečilo usvajanje štetnog nacrta PDR za područje Bajdina u Mirijevu, gradski odbornici Zeleno-levog fronta su podržali građane i udruženja i zahtevali da se ovaj plan povuče sa dnevnog reda naredne sednice Skupštine grada, 25. juna.






