Spomenik Draži Mihailoviću bio bi uvreda za sve žrtve zločina koje su sprovodili četnici pod njegovom komandom. Inicijativa Aleksandra Šapića je šamar u lice svim građanima Srbije i antifašističkom nasleđu naše države, zbog otvorene kolaboracije Draže Mihailovića sa nacističkim okupatorom. Naknadno prekrajanje istorije odgovara samo Šapiću, najgorem gradonačelniku Beograda, koji na ovaj način želi da izazove nove podele i manipulaciju javnosti.
Najgori gradonačelnik u istoriji Beograda, Aleksandar Šapić ponovo pokušava da nametne izgradnju spomenika Draži Mihailoviću, ovaj put u novobeogradskom parku Ušće. Svaki nasilnik naprednjačkog režima koji se domogao vlasti u Beogradu i osetio dovoljno bahatim da uništava grad, na ovom mestu na Ušću je hteo da izgradi neki bizarni trag svoje vlasti, pa tako je Siniša Mali hteo jarbol, Vesić pokušao gondolu, a sada Šapić spomenik saradniku fašističkog okupatora.
ZAUSTAVIMO IH I OVAJ PUT!
Pozivamo vas da potpišete peticiju, ali i pozovete prijatelje da to urade kako bi se ova namera osujetila.
Bronzani kip konjanika Draže Mihailovića bi bio uvreda za sve potomke žrtava četničkih pokolja u beogradskim naseljima Vraniću i Boleču, drugih žrtava dokazanih mučenja i egzekucija civila i pripadnika partizanskog pokreta, kao i svakog antifašistu i antifašistkinju.
U svakom aspektu vođenja grada, Aleksandar Šapić se pokazao kao nesposoban. Od uništavanja javnog prevoza i katastrofalnih saobraćajnih gužvi koje svakodnevno parališu Beograd, preko investitorskog urbanizma koji popunjava svaku slobodnu površinu grada, širenja Beograda na vodi, poklanjanja Generalštaba, ogromnog zagađenja vazduha kojim se niko ne bavi, a evo sada i do pokušaja revizije istorije i gradnje spomenika nacističkom kolaboracionisti, Šapić ne zaslužuje da bude gradonačelnik Beograda.
Pročitaj i ovo:
Marina Vidojević: Neprodužavanje ugovora nastavnicima kao „trik“ vlasti
Prvi septembar se bliži, ali to nije razlog zbog kog je prosveta u žiži javnosti, već učestale žalbe koje odjekuju povodom disciplinskih mera koje prosvetari snose zbog učešća u protestima i blokadama, kao i zbog sveopšte podrške studentima.
Ibar ne sme biti sredstvo političkog pritiska
Pročitajte autorski tekst naše narodne poslanice Anđele Ruvidić o izjavi Aleksandra Vučića u kojoj preti da će da promeni tok Ibra.
Lazović: Vlast u Srbiji je pokušala da sakrije posetu Zelenskog
Kopredsednik stranke Zeleno-levi front Radomir Lazović ocenio je večeras u Čačku da je aktuelna vlast „pokušala da sakrije“ posetu predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog Srbiji. On je rekao agenciji Beta da prijem ukrajinskog predsednika u Srbiji „ne izgleda kao podrška“ predsednika Srbije Aleksandra Vučića Zelenskom, „već kao jedan posao iz koristi u koji je on morao da uđe iz različitih razloga“.







