Hiljade radnika FIAT-a ne smeju postati žrtva igara investitora i neodgovorne vlasti. Pokret Ne davimo Beograd zahteva da se država Srbija postavi kao zaštitnik svojih građana i radnika kompanije FIAT, u čijem je uostalom značajnom vlasništvu. Konstantnim uzmicanjem pred većinskim vlasnikom, država Srbija šalje poruku da je dostojanstven život radnika ne interesuje.

Pokret Ne davimo Beograd upućuje solidarnu podršku radnicima i poručuje da će u slučaju protesta ili blokada koje su najavili radnici, pozvati građane da se solidarišu sa ljudima kojima preti sudbina gubitka posla.

Srbija je danas društvo sa najvećim ekonomskim nejednakostima u Evropi i jedan od ključnih zadataka svake vlade mora biti smanjivanje ovog jaza. Sigurna, bezbedna i dobro plaćena radna mesta moraju biti prioritet, a ne samo zarada investitora. Vlast mora da uradi sve kako bi se obezbedila zaštita javnog interesa, odnosno moramo smeniti ovakvu vlast kako bismo omogućili kvalitetan život naših građana.

Pročitaj i ovo:

Đorđević: Izmene zakona samo mimikrija

“Konkretne preporuke koje su odabrali, koje nisu najvažnije, neće promeniti suštinske probleme našeg izbornog procesa, a to je pritisak na birače, funkcionerske kampanje, zloupotreba javnih resursa, nedostatak nezavisnog i još uvek nesređen birački spisak u koji građani još uvek nemaju razloga da imaju poverenje."

Lazović: Podrška studentskoj listi je trenutno najbolja opcija

Kopredsednik Zeleno-levog fronta (ZLF) Radomir Lazović ocenio je da je podrška studentskoj listi trenutno najbolja opcija, ali da njegova partija ostaje otvorena za razgovore o tome sa ostalim opozicionim strankama. On je na televiziji Nova kazao da će ZLF podržati opciju koja se protivi vlasti, a koja u zbiru može da ima veći broj glasova.