Ne davimo Beograd se oštro protivi nejednakom tretmanu zaposlenih u osnovnim i srednjim školama koji rade sa decom po individualizivanom obrazovnom programu. Insistucionalna briga i rad sa onima kojima je podrška najpotrebnija, mora se adekvatno plaćati i ulagati u ljude koji je obavljaju. Žao nam je što država očigledno ovo doživljava kao nepotreban trošak.

Ne davimo Beograd pruža podršku prosvetnim radnicima i protivi se odluci Vlade RS po kojoj se dodatni rad prosvetnih radnika usmeren na decu koja pohađaju nastavu po nekom od individualizovanih programa ne vrednuje i ne priznaje. Rad sa takvom decom podrazumeva veći napor i angažman nastavnika i takvo zalaganje, a u isto vreme, koordinisanje i rad sa ostalom decom u ucionici, moraju biti vrednovani i adekvatno nagradjeni. Svima nam je u interesu da omogucimo kvalitetno obrazovanje svakom djaku i da nase skolstvo bude kvalitetno, inkluzivno i prvedno.
Ne davimo Beograd podseca da je Vlada RS na sednici 4. marta 2021. godine donela odluku o promeni Uredbe o koeficijentima za obracun i isplatu plata zaposlenih u javnim sluzbama. Rezultat ovakve odluke Vlade RS je ukidanje dodatka zaposlenima u osnovnim i srednjim skolama koji rade sa decom po individualizivanom obrazovnom programu.
Pročitaj i ovo:
Užička opozicija ponovo sprečila SNS pljačku
Opozicioni odbornici u Užicu su zajedničkim dejstvom odneli još jednu pobedu nad SNS lokalnom vlašču, po čemu su postali poznati u celoj Srbiji. Ovog puta, sprečili su naprednjačku privatizaciju i uništavanje javne imovine u centru grada.
Odbornička grupa ZLF-PSG neće učestvovati u raspravi na sednici Skupštine Beograda
Gradski odbornici Zeleno-levog fronta (ZLF) i Pokreta slobodnih građana (PSG) danas neće učestvovati u raspravi u Skupštini grada Beograda, u znak solidarnosti povodom godišnjice pada nadstrešnice u Novom Sadu u kojem je poginulo 16 osoba.
Veliki intervju – Lazović za Radar: Evropska podrška za Vučića više ne postoji
Vučić već nema legitimitet – izbijen mu je iz ruku još kada je doneta prethodna rezolucija u kojoj se kaže da je pokrao izbore. Danas je bitno da napravimo front svih antirežimskih snaga i da učinimo sve da bi se na izborima došlo do pobede.






