Danas je održano prvo ročište po tužbi koju je Milenijum tim, građevinska kompanija bliska vlasti Srpske napredne stranke podnela protiv Ne davimo Beograd.
Kako se u tužbi navodi, Ne davimo Beograd je Milenijum timu naneo materijalnu štetu u vidu smanjenja vrednosti žiga kompaniije u iznosu od 100 hiljada evra koliko iznosi i tužbeni zahtev za nadoknadu štete. Neposredan povod za ove tvrdnje kompanije koja između ostalog gradi Beograd na vodi, i brojne druge državne projekte, je objavljivanje teksta o promeni urbanističkog plana kojim se ovoj kompaniji omogućava rušenje istraživačko-razvojnog instituta Goša i izgradnja stambeno-poslovnog kompleksa na istom mestu.
Milenijum tim je, u odvojenom procesu, takođe tužio i Dobricu Veselinovića za isti iznos od čak 100 hiljada evra, zbog komentarisanja u javnosti tužbe protiv pokreta. Podsećamo da je jedan od vlasnika kompanije i fizički nasrnuo na Dobricu Veselinovića u toku jednog od protesta koji smo pravili protiv izgradnje Beograda na vodi, a pokret Ne davimo Beograd se nalazi na meti moćnika bliskih vlasti od svog osnivanja.
Tužbe koje velike kompanije pokreću protiv nepodobnih aktivista i novinara služe za zastrašivanje i sabotiranje rada onih koji ukazuju na kršenja zakona i štetne projekte. U pravničkoj praksi poznate su kao SLAPP tužbe, a za njih je karaktesistično da su iznosi koji se traže kao nadoknada mnogostruko veći od uobičajene sudske prakse određivanja naknade štete za pomenuta dela, ali i to da im cilj nije pobeda na sudu, već uticaj na one koji u javnosti deluju. Naime, potpuno je jasno da ni do kakve povrede vrednosti žiga ili logoa Milenijum tima nije došlo.
Ova, kao i drugi pritisci i tužbe koje su pokrenute protiv pokreta Ne davimo Beograd nam govore da smo na dobrom putu u borbi za javni interes, s protiv korumpirane političke elite.
Milenijum tim ovim tužbama pokazao je da se plaši doslednosti i principijelnosti pokreta Ne davimo Beograd, koji je odlučan da stane na put korupciji i zaustavi sve štetne projekte ove vlasti i sa njima povezanih preduzeća.
Pročitaj i ovo:
Hitno razmontirati sistem režimske policije koja štiti batinaše, a bije građane. Vidimo se na ulicama!
Neredi i nasilje koje su po celoj Srbiji prošle noći izazvali naprednjački batinaši i kriminalci, uz saučesništvo policije, deo su planirane i organizovane akcije za zastrašivanje građana. Nisu nikoga uplašili, već su još jednom pokazali da su u borbi za očuvanje na vlasti spremni da gaze i preko zakona i preko ljudskih života.
Dinić: Neonacista koji je izbo mladića na niškom keju u službi gradonačelnika Niša
Sinoć je ispred prostorija SNS, gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović snimljen kako se dogovara sa muškarcem sa belim kačketom, koji je ubrzo identifikovan kao Nikola Radonjić, lokalni vođa navijača, član neonacističkih i skinhed grupa, i višestruko osuđivani nasilnik.
Lični stav Dejana Petrovića: Odgovor na tekst Aleka Kavčića
Pročitajte lični osvrt odbornika ZLF-a u Skupštini GO Medijana u kojem je odgovorio na autorski tekst Aleka Kavčića koji je objavljen na portalu ,,Nova S”.